Profesyonel bir bloggerin sahip olması gereken donanımlar

                  Blog yazarları olarak teknolojiyle, özellikle de bilgisayar teknolojisiyle yakından ilgilenmek zorundayız. Donanım diye tabir ettiğimiz cihazlar bloglarımızın üretkenliğini ve devamlılığını arttırmamıza çok yardımcı oluyorlar.

Aşağıda profesyonel ve bir bloggerın sahip olması gereken cihazları ve faydalarını listeledim.

1) Masaüstü Bilgisayar :

Masaüstü Bilgisayar

       Laptop, Netbook, Tablet derken bilgisayarların boyutları küçülmeye devaam etse de hiç biri perforans olarak masaüstü bilgisayarlarıın yerini tutamaz. 

Ekonomk olması, çok sayıda çevre birim bağlanması, tamirinin kolay olması gibi nedenler msaüstü bilgisayarları hala cazip kılıyor. Benim de evimde masaüstü bilgisayar ile  22” bir monitörüm var.

2) Dizüstü Bilgisayar :

Dizüstü Bilgisayar

           Masasaüstü bilgisayar kadar performansı yüksek olmasa da portatif ve pratik olması nedeniyle hepimizin evine ve ofisine girdi dizüstü bilgisayarlar. 

Küçük bir sandalyenin üstünde değil yatayımda sereserpe uzanarak blog yazmak istiyorum diyenler için birebir. Benim de kişisel kullanım için bir dizüstü bilgisayarım var.

3) Tablet Bilgisayar :

Tablet bilgisayar

          Bilgisayar teknolojisinin son ürünü olan tablet bilgisayarlar dokunmatik ekranlı, hafif ve küçük olduğu için sık seyahat eden blog yazarları için çok uygun. 

Ancak diğer bilgisayarlarda yaptığınız çizim, fotoğraf işleme ve büyük boyutlu dosyalarla çalışma imkanı pek yok. Bu sebeplerden henüz bir tanlet bilgisayar almadım.

4) Yazıcı :

Yazıcı

          Bilgisayar ortamındaki bir belgeyi ve fotoğrafı kağıda dökmek için kullanılan yazıcılat, bloggerlar için de çok faydalı cihazlar. Herşeyi bilgisayar ortamında okuyamayız. Bazen kağıda döküm elimize almamız gerekiyor. 

Bloggerlar da okudukları bir makaleyi, bir e-postayı veya internet üzerinde yapılan bir ödemeye ait ekran görüntüsünü kağıda dökerek saklamak isteyebilirler. Bu gibi durumlar için benim de evimde mürekkep püskürtmeli bir yazıcım var.

5) USB Bellek :

USB Bellek

             Veri depolama ve taşıyıma için kullanılan Usb bellekler birden fazla bilgisayarda çalışanlar için hayati önem taşıyan aygıtlar. 

Kendimden bir örnek verecek olusam ofisteki bilgisayarımda yazmaya başladığım bir makaleyi Usb belleğime kaydediyorum ve akşam eve gittiğimde makaleyi bitiriyorum. 

8 GB Usb bellek kullanıyorum ve bana fazlasıyla yetiyor. Yetmeyenler için daha büyük depolama alanına sahip bellekler de var.

6) Temizlik Ekipmanı :

Temizlik Ekipmanı

           Kullandığımız bu ürünler pahalı ürünler ve bunların ömrünü uzatmak, maksimum performansla kullanmak için bakımlarına önem vermeliyiz. 

Hassas cihazların temizliği için yumuşak bir bez ve solüsyondan oluşan temizlik ekipmanı almanız şart.


7) Ajanda :

ajanda

          Bilgisayar ortamında kullanabileceğiniz çevrimiçi ve çevrimdışı pek çok ajanda uygulaması olmasına rağmen hiçbiri elinizin altında yer alan ve anında not alıp planlama yapabileceğiniz ajandaların yerini tutmuyor. 

Profesyonel bir bloggersanız mutlaka editöryal takviminiz ve planlamanız olması gerekiyor. Bunu için gerçek bir ajanda kullanmanızı öneririm.


8) Bilgisayar Koltuğu :

Bilgisayar Sandalyesi

               Blog yazarları araştırma, analiz, içerik üretme, iletişim, promosyon derken günün büyük vaktini masada bilgisayar karşısında geçiriyorlar. 

Postür bozukluğu ve ağrılar yaşamamak için bilgisayar başında geçirdiğimiz süre boyunca konforlu ve ergonomik bilgisayar koltukları kullanmalıyız.


Bu ürünlere ve daha fazlasına ulaşmak mağaza mağaza dolaşmanıza gerek yok. Tüm markaları bir araya getiren, fiyatları ve özellikleri kıyaslama imkanı sunan e-ticaret siteleri var. Üstelik ücretsiz indirim kuponları sayesinde bu ürünleri piyasanın çok daha altında fiyatlara alabiliyorsunuz.

Haber Kaynağım : 
Yazar : 
Share on Google Plus

About Mobil Reklam

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum:

Yorum Gönder