Blogspot.Com’dan Kurtulun ! Domain Yönlendirmek !


          Değerli Blog Master Seo takipçilerim bu makalemde ; herhangi bir şirketten (yöncu, ihs, isim tescil vb.) aldığınız alan adını Bloggera yönlendirmeyi anlatacağım.
 
Host hizmetine para vermek istemeyenler için bloggerin bizlere sağlandığı eşsiz bir güzellik. Bu işlemi yöncüden aldığınız bedava .tk domainler içinde uygulayabilirsiniz.
İlk önce şunu belirteyim ihs ve isim tescil gibi sitelerden aldığınız domainlerde direk yönlendirme yapabiliryorsunuz. Ama yöncü gibi şirketlerde işler değişiyor. 

Bunun için aşağıda resimli anlatımı yaptım. Yararlı olması dileğiyle arkadaşlar...

1) Dnspark.com'a gidiyoruz. Üye olduktan sonra giriş yapıyoruz. Ve Dns Hosting bölümüne giriyoruz.


2) Add Domain diyoruz.

 
3) Alan adını giriyoruz ve add now diyoruz.

 
4) Alan adımız eklendikten sonra tekrar dns hosting bölümüne geliyoruz ve eklediğimiz domaine tıklıyoruz.


5) Burada ekleyecekleriniz resimde verilmiştir. TYPE kısmını "A"HOSTNAME kısmını "www"IP ADDRESS kısmını "ghs.google.com" yapıyoruz ve UPTADE ALL diyoruz. 

İkinci olarak TYPE kısmını "CNAME"HOSTNAME kısmını "@"; IP ADDRESS kısmını "216.239.34.21" yapıyoruz ve UPTADE ALL diyoruz.
 

6) Bunları ekledikten sonra domaini aldığımız siteye geliyoruz ve giriş yapıyoruz. 

İlk olarak "Alan adı işlemleri" paneline oradanda "DNS YÖNLENDİRME" kısmına geliyoruz ."fns1.dnspark.net" ve "fns2.dnspark.net" dnslerini ekliyoruz.


 
7) Dnslerimizi ekledikten sonra blogger a geliyoruz. Giriş yaptıktan sonra "Ayarlar >> Temel >> + Özel alan adı ekle " diyoruz ve buraya domainimizi yazıyoruz. Ardından kaydet diyoruz.


 
8) Ve yönlendiriliyor diyor. Siteniz 24 saat içinde yönlendirilir. Artık "blogspot.com" kurtulup kendi domaininizi kullanabilirsiniz...


Haber Kaynağım :
http://teknoziko.blogspot.com.tr/
Share on Google Plus

About Mobil Reklam

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum:

Yorum Gönder