YouTube'da HTML5 dönemi başladı!

YouTube'da HTML5 Dönemi Başladı!

                             Popüler video paylaşım sitesi YouTube'da 5 yıl önce başlayan HTML5 testleri sona erdi. YouTube'da video oynatımı için HTML5 standartlarının varsayılan hale geldiği duyuruldu. 

 

Dünya'nın en büyük video paylaşım ağı olan YouTube'da 4 yıl önce başlayan HTML5 desteği, varsayılan hale geldi. İlk kez 2010 yılında duyurulan özellik, yeni standartı destekleyen tarayıcılarda video oynatımını Adobe Flash Video yerine HTML5 standartı üzerinden gerçekleştirilmesini sağlıyordu.


Resmi açıklama yapıldı

Adobe Flash Player'ın sistem kaynaklarını tasaruflu kullanamaması nedeniyle kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilen HTML5 sayfasına, youtube.com/html5 linkinden ulaşılabiliyordu ve özellik aktif hale getirilebiliyordu. YouTube Geliştirici blogundan yapılan açıklamada HTML5'in video oynatımı için artık varsayılan olduğu açıklandı.
15-01/28/youtube-2015-01-27-15-00-53-2.png
Hangi tarayıcılarda HTML5 varsayılan

YouTube'un varsayılan olarak HTML5 desteği sunduğu tarayıcılar ise oldukça çeşitli. Internet Explorer 11, Google Chrome, Safari 8 ve Firefox beta sürümleri yeni özelliği destekliyor. Bakalım YouTube'un bu hamlesi kullanıcılar tarafından nasıl karşılanacak?

Haber Kaynağım :
http://shiftdelete.net/
Share on Google Plus

About Mobil Reklam

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum:

Yorum Gönder