WhatsApp Web'e yeni özellikler geldi

WhatsApp Web'e Yeni Özellikler Geldi

                    WhatsApp uygulamasının web sürümüne yeni özellikler geldi. WhatsApp web artık telefonlarda olan özelliklere kavuştu. İşte WhatsApp web yenilikleri. 

 

Akıllı telefonlarda anlık mesajlaşma hizmeti sunan WhatsApp, geçtiğimiz aylarda mesajlaşma olayını daha cazip kılabilmek için Web sürümü ile karşımıza çıkmıştı. iOS hariç, tüm Android, BlackBerry, Windows Phone, Nokia S40 ve Nokia S60 modellerinde kullanılabilen WhatsApp web kısıtlı özelliklere sahipti. WhatsApp, Web üzerinden mesajlaşma deneyimini üst seviyeye taşımak için bugün bir takım yeniliklere gitti. 

 

Telefonlardaki özelliklerini web sürümüne taşıyan WhatsApp, daha kullanışlı olacak. WhatsApp web sürümünde artık; sohbetlerinizi silebilir veya arşivleyebilir, profil fotoğrafınızı değiştirebilir, durum güncellemesi yapabilir ve kişisel grupları düzenleyebilirsiniz. Kısacası WhatsApp’ın mobil sürümündeki bulunan en önemli özellikler Web’e taşındı.15-07/09/whatsapp.JPGiPhone'da yok!


                      Ocak ayında yayınlanan WhatsApp Web sürümü henüz iPhone’da kullanılmıyor. Yarım yılını dolduran web hizmetinin hala iPhone ile kullanılmaması neden kaynaklanıyor henüz bilinmiyor. 

Eğer iPhone sahibiyseniz ve WhatsApp Web’i kullanmak istiyorsanız ya bir süre daha beklemeniz ya da iOS 8.4 Jailbreak yaparak WhatsApp Web Enabler’ı yüklemeniz gerekiyor.15-03/25/whatsapp-web-iphone.jpg

WhatsApp Web Enabler nasıl kullanılır?


1) Adım : WhatsApp’in en son güncel sürümünü App Store’dan indirin.

2) Adım : Jailbreak’li iPhone cihazınızdan Cydia uygulamasını açın. Cydia uygulamasının arama bölümüne WhatsApp Web Enabler yazın ve karşınıza çıkan Tweak’i indirin.

3) Adım : WhatsApp Web Enabler’ı kurduktan sonra ana menüde bulunan Ayarlar bölümüne girin ve Tweak’i aktifleştirin.

4) Adım : WhatsApp uygulamasını açın. WhatsApp uygulamasının ayalar bölümündeki WhatsApp Web seçeneğine tıklayın ve bekleyin.

5) Adım : PC’den Chrome, FireFox, veya Opera tarayıcısını açın ve web.whatsapp.com adresine gidin.

6) Adım : WhatsApp’in web sürümünde yer alan QR kodu iPhone’da açık olan WhatsApp uygulamasına okutun.

Haber Kaynağım :
http://shiftdelete.net/
Share on Google Plus

About Mobil Reklam

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum:

Yorum Gönder