Web tabanlı İnstagram’a arama özelliği


                     Teknolojinin hızla geliştiği günümüzde akıllı telefonlar için geliştirilen uygulamalar birçok kullanıcı için önem arz edebiliyor. Farklı kategorilerde geliştirilen uygulamaları ücretli ya da ücretsiz olarak uygulama mağazalarından indirerek rahtlıkla kullanabiliyoruz.

Bu uygulamalardan biri olan ve fotoğraf paylaşım kategorisinde yer alan, dünya genelinde milyonlarca kullanıcısı bulunan İnstagram, kullanıcıların fotoğraflarını paylaştıkları popüler bir platform olarak karşımıza çıkıyor.
 
Milyonlarca kullanıcısı bulunan uygulamanın, uzun süredir fotoğraflarını bulmak için yalnızca mobil uygulama aracılığıyla arama yapabildiği Instagram için nihayet beklenen özellik sunuldu. 

Bundan böyle PC platformunu kullanarak Instagram’da arama yapma imkanına sahip olacaksınız. Instagram.com sayesinde bundan böyle  hashtag veya kullanıcı araması yapabileceğiniz yeni arama özelliği sayesinde, Google’dan arama yapma ihtiyacını daha aza indirgemiş olacaksınız. 
                       Çıkarıldığı ilk zamanlarda yalnızca mobil platformunu hedef alan İnstagram, daha sonrasında web versiyonu da çıkarılmıştı. Mobil platforma oranla daha kısıtlı olan web platformuna yeni eklenen arama özelliği sayesinde kullanıcılarını memnun etmeyi başarmış görünüyor.

Mobil platformda istenilen başarıları yakaladıktan sonra web platformuna da ağırlık vermeye başlayan İnstagram’ın bu çalışmaları memnuniyetle karşılanırken, Snapchat gibi mobil cihazlar için geliştirilen uygulamalar bu fikre pek sıcak bakmıyor.

Dünya genelinde milyonlarca aktif kullanıcısı bulunan Facebook, Twitter ve İnstagram gibi popüler uygulamaların  her iki platformda da kullanıcılarına hizmet sunması, diğer mobil tabanlı uygulamalara örnek olarak onların da web platformuna adım atmasını sağlayabilir.

Haber Kaynağım :
https://www.webduzzi.com/
Share on Google Plus

About Mobil Reklam

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum:

Yorum Gönder