VPN artık standart hale geldi

VPN Artık Standart Hale Geldi

 

                    Gartner tarafından yayınlanan Kurumsal Ağlar Güvenlik Duvarı Magic Quadrant Raporu dijital güvenlik alanında yaşanan gelişmelere ışık tutuyor. Ücretsiz indirme linki burada.


Dijital dünyanın vazgeçilmezleri arasında yer alan güvenlik konusu, hem kurumsal ölçekte hem de son kullanıcılar tarafında önemli bir başlık oluşturmaya devam ediyor. Gartner tarafından yayınlanan en güncel rapor ise, güvenlik alanında özellikle şirketlerin mevcut durumunu tasvir ediyor.

Kurumsal Ağlar Güvenlik Duvarı Magic Quadrant Raporu (Magic Quadrant for Enterprise Network Firewalls) adıyla yayınlanan raporda, güvenlik duvarları pazarında bir sonraki nesle geçişin başarıyla tamamlandığına dikkat çekiliyor.
http://static.shiftdelete.net/img/article_new/wifi-vpn1392118374.jpg
VPN standart bileşen oldu

                   Ülkemizde de engelsiz internet kullanımıyla eşdeğer olarak anılan VPN servislerinin, güvenlik duvarları için bir standart bileşen haline geldiğini belirten Gartner raporu, gelecek nesil güvenlik duvarlarının, gelişen pazar yapısı ile birlikte diğer fonksiyonları da bünyesinde barındırması gerektiğini vurguluyor.

Bu özellikler ise network intrusion prevention sistemleri [IPSs], full stack inspection ve güvenlik duvarlarının akıllı kaynaklardan beslenerek kendilerini optimize etmesi olarak sıralanıyor.

Tüm Gartner Magic Quadrant raporlarında olduğu gibi bahsettiğimiz raporun da içinde yer alan pazardaki oyuncuların konumlandırması grafiği dikkat çekiyor. PaloAlto Networks'ün pazar lideri konumunda yer aldığı grafikte, kurumsal firewall yatırımı yapmayı planlayan kullanıcılara kılavuz niteliğinde istatistikler bulunuyor.

Kurumsal Ağlar Güvenlik Duvarı Magic Quadrant Raporunu TechInside katkılarıyla ücretsiz indirmek için tıklayın.

Haber Kaynağım :
Yazan: Erhan Kahraman
http://shiftdelete.net/
Share on Google Plus

About Mobil Reklam

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum:

Yorum Gönder