Twitch mi yoksa YouTube mu daha çok kazandırıyor?

Twitch mi yoksa YouTube mu Daha Çok Kazandırıyor? 
                       Oyun Dünya'sının önde gelen iki yayın platformu Twitch ve YouTube'ın piyasadaki yerleri ve gelir oranları karşılaştırıldı. Bilin bakalım hangi platform daha çok kazandırıyor?

Oyuncuların başlıca tercih ettikleri yayın platformları olan Twitch ve YouTube'un oyun alanındaki pazar araştırmaları yapıldı. Piyasa istihbarat firması Superdata'nın yaptığı araştırmaya ve hazırladığı rapora göre YouTube daha çok izleyiciye sahip olmasına rağmen Twitch para kazandırma konusunda YouTube ile yakın seviyede ilerliyor. 

YouTube ile Twitch arasındaki elde edilen gelir raporuna göre tüm pazar payının %43 'lük bir gelir kısmını Twitch oluşturuyor. %10 'luk kısmın diğer platformlar tarafından oluşturulduğu belirtilirken, geriye kalan kısmı ise YouTube gelirleri dolduruyor. 15-07/10/c649d8b2a51a27e5c8b0065373e2741c.jpg               Superdata'nın en dikkat çeken raporlarından bir diğeri ise Twitch yayıncılarının sadece bu sene içerisinde 890 milyona dolar gelir elde ettiği olarak gösteriliyor. 
 
Superdata'nın paylaştığı diğer istatistiklere göre bu pazarda toplamda 3.8 milyar dolarlık bir piyasanın olduğu ve 500 milyona yakın bir kitlenin oyunlarla ilgili videolar ve yayınlar izlediği belirtiyor. 

Ayrıca bölgedeki dağılımlara baktığımızda güncel olarak Kuzey Amerika'da 1.49 milyar dolarlık bir pazar payı yer alırken Avrupa tarafında 1.14 milyar dolar ve Asya kıtasında ise 701 milyon dolarlık bir piyasa bulunuyor.

Haber Kaynağım : 
http://shiftdelete.net/
Share on Google Plus

About Mobil Reklam

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum:

Yorum Gönder