Türk Polisi'nin başı casus yazılımla dertte!

Türk Polisi'nin başı casus yazılımla dertte!

                    Türk Polisi ve FBI´nın da müşterisi olduğu casus yazılım şirketinin gizli belgeleri ortaya saçıldı. 

 

Dünya'daki istihbarat ve güvenlik birimleri başta olmak üzere birçok devlet ve özel şirkete casus yazılımlar satan İtalyan Hacking Team firması hacklendi. 

 

Özellikle baskıcı rejimlere hizmet vermekle suçlanan söz konusu şirketin müşterileri arasında, Türkiye Emniyet Genel Müdürlüğü ve Amerikan Federal Soruşturma Bürosu FBI da bulunuyor. 

 

Ceo´luğunu David Vincenzetti´nin yaptığı, Milano merkezli Hacking Team´in, Twitter hesabını Pazar gecesi ele geçiren Bilgisayar Korsanları; Hackerlar, şirketin yaklaşık 400 GB’lık verilerini kamuoyuna sızdırdı.

 

Belgeler arasında; GammagroupPR adlı bir hesap tarafından hacklenen şirketin müşterileriyle yaptığı elektronik posta yazışmaları, faturalar, ses kayıtları ve bilgisayarlara sızmak için kullanılan yazılım kodları yer alıyor. 

 

Emniyet Genel Müdürlüğü´ne; EGM kesilen faturalar da bunlar arasında bulunuyor. Bu arşive göre Türk Polis Teşkilatı söz konusu şirketten, 21 Haziran 2011 tarihinde eski adı Da Vinci olan Remote Control System (Uzaktan Kontrol Sistemi-RCS)” adlı casus yazılımı satın aldı.


Haber Kaynağım : 
http://www.posta.com.tr/
Share on Google Plus

About Mobil Reklam

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum:

Yorum Gönder