Suriye'den Amerika'ya siber saldırı

Suriye'den Amerika'ya Siber Saldırı                     Suriye'de yıllardır devam eden iç savaş, sadece fiziksel olarak gerçekleşmiyor. Pek çok vatandaşın farklı ülkelere kaçmasına neden olan ve muhalifler ile Suriye yönetimi arasında süren savaş, aynı zamanda sanal ortamda da devam ediyor.

Daha önce muhalifleri destekleyen ülke ve sitelere karşı saldırılar gerçekleştiren Suriye Elektronik Ordusu, kısa süre önce ise Amerika'ya karşı bir saldırı gerçekleştirdi.

Çok uzun sürmedi ve veri kaybı yaşanmadı

                Saldırının ardından, saldırıya uğrayan Amerikan Ordusu web sayfaları, Suriye yönetimini destekleyen içeriklerin yer aldığı web sitelerine yönlendirilirken, Amerikan Ordusu tarafından yapılan açıklamada ciddi bir zararın olmadığı ve hiçbir şekilde veri kaybı yaşanmadığı paylaşıldı.

Saldırının hemen ardından saldırıya uğrayan siteleri geçici bir süre için engelleyen Amerikan Ordusu, Suriye Elektronik Ordusu'na karşı ne kadar başarılı oldu, tartışılabilir. Ancak genel olarak Suriye Elektronik Ordusu tarafından gerçekleştirilen saldırı, saldırının başarılı olduğu şeklinde yorumlanıyor.

Haber Kaynağım : 
http://shiftdelete.net/
Share on Google Plus

About Mobil Reklam

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum:

Yorum Gönder