Mobil ticaret tabletlerle gelişiyor

Mobil Ticaret Tabletlerle Gelişiyor 

                       Mobil ticaret hacmi her geçen gün genişliyor. Akıllı telefonların yanı sıra tabletler bu alandaki artışın en büyük nedeni. Tüketiciler, tabletten alışveriş yapmayı tercih ediyor.


İnternet üzerinden gerçekleştirilen ticaret artık hayatımızın önemli bir parçası. Günümüzde internetten alışveriş birçok kişi tarafından tercih ediliyor. Mobil cihazlar üzerinden yapılan alışveriş ise her geçen gün gelişiyor. Mobil cihazların artmasıyla birlikte bu alana kayan e-ticaret hacmi ABD'de 100 milyar dolar sınırını aşacak duruma ulaştı.

Yıldan yıla artıyor

             Forester Research şirketinin son çalışması, Birleşik Devletler'de mobil ticaretin bu yıl 117 milyar doları bulacağını gösteriyor. Araştırmanın ayrıntılarına göre, bu rakamın 38 milyarı akıllı telefonlardan sağlanırken, 76 milyarı ise tabletler üzerinden gerçekleşen alışverişten sağlancak. 

Bu rakamlar önceki yıla göre ciddi bir büyüme anlamına geliyor. 2013 yılında akıllı telefonlardan gerçekleşen satışlar 24 milyar, tabletler üzerinden gerçekeşen satışlar ise 48 milyar dolar olarak kaydedilmiş durumda.
2018'de 300 milyara doğru

                       Araştırma şirketinin kısa vadeli beklentileri de ivmenin yukarı doğru ilerlemeye devam edeceği yönünde. Akıllı telefon ve tablet sahipliği oranının artmasıyla 2018 yılında mobil ticaret hacminin 293 milyar dolara ulaşması bekleniyor. 

Forester'ın tahminleri, günümüzde yüzde 38 olan akıllı telefon sahipliğinin ve yüzde 31 olan tablet sahipliğinin 4 yıl sonra yüzde 55 - 61 bandına yerleşeceği yönünde. Böylece, mobil ticaret hacminin yükselmesi için gereken altyapı da oluşmuş olacak.

Haber Kaynağım :

Yazan: Azim Köse
http://shiftdelete.net/
Share on Google Plus

About Mobil Reklam

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum:

Yorum Gönder