İnternetteki enler açıklandı

                       Teknolojinin gelişmesiyle birlikte internet kullanımındaki artış hızla yükselmeye devam ediyor. 

Online istatistik portalı olan Statista verilerine dayanarak internet kullanımındaki artışın en önemli nedenleri bilgisayarlara erişme imkanının kolaylaşması ve akıllı cihazların her yaştan kesime ve her bütçeye hitap etmesi gösterildi.

2015 yılı itibariyle dünya genelinde internete erişim sağlayan  kullanıcı  sayısı 3,17 milyar gibi inanılmaz rakamlara yükseldi. Geçtiğimiz  sene bu rakam 2,9 milyar civarında seyrediyordu. 
 
                      Nüfusa göre hesaplama yapıldığında internet kullanımının en çok yapıldığı bölge sıralamasında listenin zirvesinde % 77.6’ lık oranıyla Avrupa yer alıyor. İnternet erişiminin en az olduğu bölge ise tahmin edeceğiniz gibi % 20.7’ lik oranıyla Afrika kıtası.

2013 senesi itibariyle dünya genelinde 200 milyon kullanıcısı bulunan WhatsApp, bu rakamı bir yıl gibi bir süre içinde 800 milyon kullanıcıya çıkarmayı başardı. Bu rakam hızla yükselmeye devam ediyor.

2014 yılı itibariyle en çok kullanılan arama motoru ise % 88’ lik oranı ile Google oldu. Bilindiği gibi Google 2014 yılındaki gelirinin 66 milyar dolar olduğunu açıklamıştı.
                     Yeryüzünde sosyal ağlarda üyeliği bulunan en az 1.7 milyar kişi olduğu ifade ediliyor. Bu ağlardan en popüler olanı ise hiç şüphesiz 1.4 milyar kullanıcısı bulunan Facebook.

Akıllı telefonlarda Facebook’un uygulamasını kullananların oranı ise % 45’lerde seyrediyor. Ülkemiz, sosyal medya kullanımı bakımından dünyada ilk 10 arasında yer alıyor. 

Facebook’un en büyük rakibi olan Twitter’ın ise 2015 yılı itibariyle 302 milyon aktif kullanıcısı bulunuyor. 

Twitter’da Dünya genelinde en çok takip edilen isim ise 72 milyonluk takipçi sayısıyla şarkıcı Katy Perry. Onu yine bir başka sansasyonel şarkıcı olan Justin Bieber, 65 milyon takipçisiyle izliyor.

Haber Kaynağım :
https://www.webduzzi.com/
Share on Google Plus

About Mobil Reklam

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum:

Yorum Gönder