İntenetten nasıl para kazanabilirim?                       Global pazar hemen hemen insanların ofislerine feza araçlarıyla gittiği Jetgiller seviyesine ulaşmasa da çalışan insanoğlu bilgisayarları olmadan kolay edemiyorlar. 

Aşağıda internetten para kazanmayla alakalı muhtelif yollar ve bununla birlikte internet ağında başarıya ulaşmış olmak isteyenler için genel öneriler bulacaksınız. 

* İnternetten para kazanmanın  yolları *

1) Domain ( alan ismi ) isimleri alın :  Birtakım insanoğlu domain isimleri alıp satarak geçimlerini sağlamaktadırlar. Google Adwords kullanarak trend olan anahtar kelimeleri bulabilir ve bu detayları kullanarak domain isimleri alabilirsiniz.

Kısa, rahat ya da hareketli adlar çoğu zaman evvelde alınmıştır. Sadece siz de web siteleri olmayan firmaların baş harflerinden oluşan rastgele kısaltmalar alabilirsiniz.

Örnek olarak Contract Pharmaceutical Corporation kendi web sitesi açmak istediğinde CPC.com domain ismini aldim istemişlerdir. Sadece domain ismi daha öncesinden satın alındığı için alan kişi kişiye 200,000$’ın üstünde para ödemiştir. 

2) Online anketlere katılın :  Online anketler size fazla kazandırmasa da oldukça zamanınızı almaz ve nakit paraya sıkıştığınızda makul bir çözüm olarak karşınıza menfaat.

* Online marketing ile para kazanın *


1) Affiliate ( satış ortağı ) pazarlamacı olunuz. : Herhangi bir envanter stoklamadan başkalarının ürünlerinin yahut hizmetlerinin tanıtımını yaparak para kazanmaya gidebilirsiniz. 

Affiliate pazarlamada reklam veren, ürünlerini yahut servisini web ortamında pazarlamaları karşılığı affiliate’lere satış başına öncesinden belirlenen bir komisyon öder. Affiliate’ler (satış ortakları) reklam verenin kampanyalarını birçok değişik kanaldan pazarlarlar. 

Affiliate reklamlar web sitelerine, bloglara ve sayfalara bağlantılı makaleler ilave ederek (içeriğinizin kuvvetli ve ilginç olması size avantaj sağlar sadece spam benzer biçimde görünmesini engellemelisiniz)ürün konumlandırma videoları ve banner reklamları (fazla bereketli değildir, insanların hoşuna gitmez) vasıtasıyla yerleştirilir. 

Eğer gerekirse bir web sitesi olmadan da affiliate marketing yapabilirsiniz. Mesela Youtube da ürünle alakalı bağlantıları içeren videolar paylaşabilirsiniz. 

İnternet sitenizin, bloğunuzun ya da sayfanızın ziyaretçi sayısı çoksa tıklama başına ödeme fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Tıklanma başına oldukca para kazanmasanız da ziyaretçi sayınız belli bir gelir elde etmenize destek olacaktır. 

2) Gizli saklı alan kişi olun. : Gizli saklı müşteriler, öncesinden tahsil alarak reel yahut potansiyel satın alan şeklinde davranan kişilerden doğar. Herhangi bir hizmet periyodunu yaşayıp ölçümleyerek, deneyimlerini detaylı ve yansız bir halde rapor ederler.

Reel dünya'da insanların bir çok gizli saklı müşterileri duymuştur sadece artık sanal dünyada da gizli saklı müşterilerin sayısı her geçen gün artmaktadır.

 

* Online içerikler ile para kazanın *


1) Freelance tasarımcı olun. : Portfolyunuzu sergilediğiniz bir web sitesi açın ve online ilanlardan iş bularak satın alan sıralaması oluşturun. 

Her ne kadar bu halde bir iş oluşturmak ve oturtmak için fazlaca fazla süre masrafınız gerekse de kendi fiyatlarınızı belirleyebilir ve reklam ajanslarıyla karınızı paylaşmak zorunda kalmazsınız. 

2) Yığın resim satın. : Hobinizi devam ettirerek para kazanabileceğiniz iyi bir yoldur. İnsanlar yığın fotoğrafları anahtar kelimelerle aramış olduğu için müsait olan bir fotoğrafı müşterilerin alması için kullanıma sunabilirsiniz. 

Fotoğrafı paylaştıktan sonrasında müşteriler tarafınca fotoğrafın satın alınmasını bekliyorsunuz. Çoğu zaman satış başına fazlaca para kazanmasanız da yüklediğiniz resim sayısı arttıkça aylık hasılatınız artacaktır. 

iStockphoto, ShutterStock ve Fotolia benzer biçimde web sitelerini inceleyerek düşünce sahibi olabilirsiniz. 

3) E-kitap satın. : E-kitaplar her insana hitap etmez sadece kendinizi kurtaracak yenilikçi çözümler bulduysanız ve birileri size ödeme yapmak için geri döndüyse pazar oluşturabilirsiniz. Nelerin istek gördüğünü kestirmek için inceleme yapın ve benzer mevzularla alakalı insanların forumlarda neler paylaştıklarına bakın. 

4) Tatbik satın. : Mükemmel bir konseptiniz var ise sadece programlama yapmayı bilmiyorsanız size destek olması için bir programcı ile anlaşabilirsiniz.  

Rakiplerinizden bir adım önde olabilmenin yollarını arayın, benzer fikirleri inceleyin ve uygulamaları satacağınız şirketin kurallarına ahenk sağlayın. 

5) Makaleler satın. : Ufak işletmelerin, web sitelerinin ve pazarlamacıların çoğunun iyi yazılmış makalelere ihtiyacı vardır. Yazıların bir çok 200-300 kelimedir ve başlarda oldukça para kazanamazsınız. 

Bu mevzuda kabiliyetli olduğunuzu kanıtlarsanız hizmetlerinize tahsisat daha çok ücret istek edebilirsiniz. Kabiliyetli bir yazarsanız işlerinizi resmi yayınlara sunmayı deneyebilirsiniz.

 

* İnternetten satış yaparak para kazanma *


1)  Online mağaza açın. : Müşterileri etkileyecek niş ürünleriniz var ise bu ürünleri web üzeriden satabilirisiniz. İnternet meraklısı değilseniz yahut kendi kendinize bir web sitesini yönetim edemeyecekseniz eBay yahut gittigidiyor benzer biçimde e-ticaret sitelerinde herhangi bir ücret ödemeden kendi online mağazanızı açabilirsiniz. Veya bir web sitesi tasarlaması için biriyle anlaşabilir yahut kendi kendinize yapabilirsiniz. 

2) Sanal mağazası yaratın. : İster emin olun talep eder inanamayın satıcılar online oyunların içinde sanal mamüller satarak para kazanabilmektir. Kendinize bir avatar yaratarak ve bir dükkan açarak öteki oyuncularla iş yapabilirsiniz. ( ya da yalnız reel hayattaki işinizin reklamını yapabilirsiniz ) 

Doğal olarak ki evvela oyunu bulmalı ve dükkan kurulumu için para ödemelisiniz. Bu dönemi hallettikten sonrasında hayattaki değişik yaş gruplarındaki bir sürü insana ulaşabilecekseniz. Kitlesel, fazla oyunculu online rol üstlenme oyunları bu iş için en müsait olanlardır.
 İntenetten Nasıl Para Kazanabilirim
* İnternet üstünden iş yaparken dikkat etmeniz gerekenler * 

1) İnternet üzeriden hangi işi yapmış olursanız yapın iyi bir ilk izlenim bırakmak oldukca önemlidir. : Tüm işlerde olduğu şeklinde markanız web sitesi, sanal mağaza, sanal portfolyo vb. dikkat çekebilmeli, baştan çıkarmalı ve insanları daha fazlasını istemeleri için teşvik etmelidir. 

Kuvvetli bir marka zekice hazırlanmalıdır ve anlaşılır olmalıdır. Hizmetlerinizi ve ürünlerinizi’de tanıtmalı, haberler ve bilgiler vermeli ve sayısız fırsat sunmalıdır.

Ürünlerinizi ve hizmetlerinizi rakiplerinizden farklılaştırın. İşinizi eşi olmayan meydana getiren özellikleri belirleyin.

Tüm dikkatinizi markaya, hususi hizmetlerinize ya da hizmetlerinizin müşterilerin sorunlarını iyi mi çözdüğüne verin. Farklı yapan unsurlarınızı vurgulayarak markanızı konumlandırın.

Müşterilere karşı dostça ve cana yakın olunuz. Müşterilerin sizinle etkileşimde bulunmasını istiyorsanız web siteniz bilgilendirici olmalıdır. Bununla birlikte müşterilerle olan iletişimi ve etkileşimi motive edici biçimde hazırlanmalıdır.

Ortak firmayla bir antak kalma yapın. Ortak şirketin anlaşmasını bir avukatın asistanlığında gözden geçirin ya da avukat görüşü alın.  Bu sayede ödemelerin şartlarını ve iyi mi ödeme alacağınızı öğrenebilirisiniz. 

Başlangıç etkileşimlerinden sonrasında müşterilerin peşini bırakmayın. Karşı karşıya görüşmenin yararlarından yararlanamayacağınız için online olarak proaktif olmanız icap eder. (rahatsız edici olmamak koşuluyla) 

Müşteriyle olan başlangıç etkileşiminden sonrasında müşterinize görüşmenizi hatırlatan bir teşekkür e-maili gönderin. 

2) Becerilerinizi ve bilginizi kullanarak kuvvetli bir online imaj oluşturun. : Kabiliyetli bir satış uzmanı ya da grafik tasarımcı olabilirsiniz sadece bu yeteneklerinizi online olarak iyi mi kullanacağınızı bilmeyebilirsiniz. 

Arama motoru optimizasyonu kurslarına katılın. Online olarak yahut tahsil kurumlarından bu kursları alarak mevzuyla alakalı data sahibi olabilirsiniz. Başarı göstermiş bir online kariyer yapmak istiyorsanız arama motoru optimizasyonlarının iyi mi kullanılacağını bilmeniz icap eder.

Bu eğitimler markanızı iyi mi konumlandıracağınızı ya da Google şeklinde arama motorlarında üst sıralarda iyi mi yer alabileceğinizi öğretir.

İş planı hazırlayın. İş planı hazırlayarak işlerin yolunda gitmesine destek olacak amaçlarınızı belirleyebilirsiniz.

Uzmanlara danışın. İnternet üstünden para kazanan başarıya ulaşmış bir dostunuz yahut meslektaşınız var ise onun informasyon ve deneyimlerinden faydalanın. 

Hangi mevzuda iyi bulunduğunu ya da ne yaparak başarıya ulaşmış bulunduğunu öğrenin. Kendi online işinizi iyi mi kuracağınızla alakalı ne kadar fazlaca data ve görüş alırsanız sizin için o denli iyi olur. 

3) Tek başınıza çalışırken özverili olmalısınız. : İnternetten başarıya ulaşmış bir halde para kazanmak istiyorsanız gayret göstermeli, zamanınızı iyi mi kullanacağınızı bilmeli ve kendinizi işinize adamalısınız.

Finansal ihtiyacınız olan şeyleri belirleyin. Büyük paralara mı ihtiyacınız var yoksa bir tek belli oranda para mı kazanmak istiyorsunuz? Size lazım olan gelir seviyesi ne kadar süre ve gayret masrafınız icap ettiğini belirleyecektir.

Online işinize ayıracağınız tarihi hesaplayın. İki çocuklu ve temizlik programı olan evden çıkmayan bir anne misiniz yoksa hiç bir şarta koşula bağlı olmayan serbest bir insan mısınız? 

Bir günde işinize ayıracağınız tarihi tespit edin ve bu tarihi kazanmak dilediğiniz para miktarıyla karşılaştırın. Çoğu zaman belli işlerde satın alan sıralaması oluşturana kadar bilhassa ilk aylarda ve yıllarda daha çok süre masrafınız icap eder. 
 
* İş alışkanlıklarınız hikayesinde dürüst olun. *

Enerjik misiniz, yeterince motive oldunuz mu ve başınızda bir patron olmadan işleri yönetim edebilecek misiniz ve ya telefon, çocuklar ve öteki çevresel karışıklıklar olduğunda kolayca dikkatiniz dağılacak mı? 

Online işleri yaparken ciddi anlamada motive olmalı ve para kazanma amaçlarınıza ulaşmak için odaklanmalısınız. 

Önemli Uyarı :  Herhangi bir online programa katılmadan ilkin inceleme yapın. Şayet şirket başlangıç için bir ödeme isterse ya da sözleşmeye dayalı antak kalma yapmak isterse tüketici hakları ile alakalı detayları gözden geçirin. 

Yağmacı online şirketler kendilerini meşru olarak ve online para kazandırma fırsatları sunuyor şeklinde gösterip paranızı alarak sizi ortada bırakabilirler.

Haber Kaynağım : 
Share on Google Plus

About Mobil Reklam

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum:

Yorum Gönder