Instagram 1080p Desteğine Kavuştu

Instagram 1080p Desteğine Kavuştu

                    Instagram'ın, fotoğraf yükleme çözünürlüğünü artırdığı ortaya çıktı. Artık Instagram'a fotoğraflar, daha yüksek çözünürlükte yüklenecek. İşte Instagram'ın yeni çözünürlüğü. 

 

Popüler fotoğraf paylaşma platformu Instagram, neredeyse her hafta yenilikleriyle kullanıcılarının karşısına çıkmaya devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda iOS ve Android platformlarındaki uygulamasını güncelleyen ve Web tasarımını yenileyen Instagram, şimdi de çözünürlük alanında bir iyileştirme ile karşımıza çıktı. 

 

Instagram'a yüklenen fotoğraflar çok yüksek çözünürlüklü olsa bile, sıkıştırma algoritmasından dolayı bu çözünürlük 640x640'a düşürülüyor ve böylelikle fotoğrafların serverlarda daha az yer kaplanması sağlanıyordu. Instagram'a ünlü fotoğrafçıların 500px'den sonra ilgi göstermeye başlaması, firmayı çözünürlük yükseltme konusunda hamle yapmasına neden oldu. 

 

Instagram'ın fotoğraf çözünürlüğünü artık 1080x1080 olacak. Böylelikle sıkıştırmadan kaynaklanan kalite düşme olayı daha az olacak. Bu yenilik henüz resmi olarak duyurulmadı ancak kullanıcılardan çözünürlüğün arttığına dair haberler geliyor.


Haber Kaynağım :
http://shiftdelete.net/
Share on Google Plus

About Mobil Reklam

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum:

Yorum Gönder