Güvenlik uzmanları!

Güvenlik Uzmanları! 
                    Kullanıcılar internet bilgilerini nasıl koruyacak? Siber saldırılar kimleri hedef alacak? Nesnelerin internetinin sonraki adımı ne? Mobil uygulamalar ne kadar zararlı? 

Cevapları burada! 

Sonuçlandırılan bir araştırmaya göre internet güvenliği başta olmak üzere dijital hayatı ilgilendiren gelecek trendleri ve olasılıklara dair bulgular paylaşıldı. İşte 2014 yılından sonra daha yüksek sesle duymaya başlayacaklarınız! 

1) Kullanıcılar kişisel bilgilerini korumak için daha aktif adımlar atmaya başlayacaklar. 

2) Ne kadar niş veya az popüler olursa olsun siber dolandırıcılar ve veri toplayıcılar, hiçbir sosyal ağı göz ardı etmeyecek 

3) Nesnelerin İnterneti,” “Güvenlik Açıklarının İnternetihaline gelecek 

4) Kullanıcıların mobil uygulamalara sonsuz güveni 2014 yılının en büyük yanılgısı olacak
Kullanıcılar kişisel bilgilerini korumak için daha aktif adımlar atacak 

                          Özel hayat ile ilgili konular 2010  - 2013 yılların da gazete başlıklarını eskiye göre daha fazla işgal etmeye başladı ve bu özel hayat bombardımanı hem kullanıcıları hem de iş dünyasını, sosyal ağlarımızdan doktorumuza kadar aslında ne kadar çok kişisel bilginin her gün herkes tarafından ele geçirildiği konusunda uyandırdı.

Öyle ki gizlilik korumasını yeni veya mevcut ürünlerde bir özellik olarak görmeyi ummaya başladık. İşte 2014’ten sonra artık bu özelliklerin gerçekten bir gizlilik koruması sağlayıp sağlamadığını tartışıyor olacağız. 

Siber dolandırıcılar ve bilgi hırsızları hiçbir sosyal ağı göz ardı etmeyecek 

                    Yeni bir semte taşınıp bütün problemlerinizden uzaklaşacağınıza inanmak çok cezbedici olabilir, fakat gerçek hayatta ya da sosyal ağlarda durum böyle olmuyor. Kullanıcıları çeken sosyal ağlar aynı zamanda dolandırıcıları ve siber suçluları da çekiyor. Yeni sitelerde sadece kendilerinin ve arkadaşlarının olduğunu düşünen kullanıcılar büyük bir sürprizle karşılaşıyorlar.

Bunu size hatırlatmak için o an kimse yanınızda olmayacak, o yüzden bunu şimdi ben yapıyorum: Eğer bir şey kulağa doğru olamayacak kadar güzel geliyorsa, çok büyük ihtimalle sahtedir. Security best practices kullanarak internette nerede olduğunuz, nasıl bağlandığınızdan bağımsız olarak kendinizi koruyabilirsiniz.
Nesnelerin interneti, Güvenlik Açıklarının İnterneti haline gelecek 

                       2014 yılında sonra sağır ve dilsiz şeylerin daha işe yarar olmasını bekleyebilirsiniz. İnternete bağlı milyonlarca cihaz 2016 - 2019 yıllarında saldırganları mıknatıs gibi üzerinize doğru çekecek. Güvenlik araştırmacıları şimdiden akıllı televizyonlar, medikal cihazlar ve güvenlik kameralarına yönelik saldırıları tespit etti.

Şimdiye kadar bebek monitörlerine yapılan saldırılara ve İsrail’de bir takım saldırganların büyük bir tüneldeki güvenlik kameraları aracılığıyla bilgisayar sistemlerine ulaşarak trafiği kapattırdıklarına tanık olduk.

Başlıca yazılım üreticileri, kullanıcıları nasıl uyarabileceklerini ve güvenlik açıkları için ne tür yamalar yapmaları gerektiğini anladılar. Firmaların İnternete bağlanan cihazları, gelen tehlikeleri fark edemiyorlar.
Seni beğeniyorum, seni beğeniyorum, seni beğeniyorum… 20 dolar, kullanıcı adı ve şifrenizi alayım, lütfen.

Kullanıcıların mobil uygulamalara sonsuz güveni 2014 yılının en büyük yanılgısı olacak 

                              2013 yılında Instagram paylaşımlarınıza daha fazla beğeni sağlayan sahte mobil uygulama raporlandı. Tek yapmanız gereken Rusya’da bir adama kullanıcı adı ve şifrenizi vermekti. 100,000’den fazla kişi bunda bir yanlışlık görmedi. Hayatlarımızı kolaylaştıran mobil cihazlarımıza ve harika uygulamalarımıza çok güveniyoruz.

Komodinimizde, çantamızda ya da cebimizde duran cihazlarımıza güvenmemeyi, onlardan şüphe etmeyi erteliyoruz. Kötü adamlar 2014 yılında bu büyük güvenden kesinlikle faydalanacaklar. Zararlı kod yazılımlarından bahsetmiyorum bile – 2014’te mobil uygulamalar, güvenli görünen ama tehlike arz eden durumların, dolandırıcılıkların ve sahteciliklerin arkasında olacaklar. 

Haber Kaynağım :
Yazan : Ferhat Verdi
http://shiftdelete.net/
Share on Google Plus

About Mobil Reklam

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum:

Yorum Gönder