Facebook yeni özelliğini duyurdu!

Facebook Yeni Özelliğini Duyurdu!                    Popüler sosyal medya sitesi Facebook, yeni video oynatma özelliğini duyurdu. Artık Facebook’ta video izlerken aynı anda haber kaynağında gezebileceksiniz. 

 

Kullanıcı odaklı yenilikleri Facebook’u daha kullanılabilir kılıyor. Bu yüzden yenilikler ile kullanıcıların karşısına sık sık çıkan Facebook, bu sefer de yeni video oynatma özelliğini duyurdu. 


Facebook, video alanında daha önce otomatik video oynatma özelliği ile karşımıza çıkmıştı. Ancak otomatik video oynatma özelliğinin aktif olarak varsayılan gelmesi büyük bir kesmin olumsuz tepki göstermesine neden olmuş, daha sonra bu özelliğin nasıl kapatılacağına dair yönergeler hazırlanmıştı.
15-07/08/facebook.png

Facebook'ta video izlemek daha kolay 

 

                       Sosyal medya devi video keyfini iki katına çıkarmak için pop-up video oynatma özelliğini tanıttı. Facebook’un pop-up video oynatma özelliği sayesinde haber kaynağında yani ana sayfada gezinti yaparken, videoyu istediğiniz yere konumlandırıp, hem video izleyebilecek hem de son paylaşımları görüntüleyebileceksiniz. 

 

Henüz test aşamasında olan bu özellik belli başlı kullanıcılara sunulmuş durumda. Web tabanlı olan yeni video oynatma özelliğinin çok yakında yine kademeli olarak sunulması bekleniyor.


Haber Kaynağım :
http://shiftdelete.net/
Share on Google Plus

About Mobil Reklam

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum:

Yorum Gönder