Facebook müzik mi geliyor?

Facebook Müzik mi Geliyor? 
                     Son dönemlerde yıldızı iyice parlayan çevrimiçi müzik hizmeti pazarına Facebook da dahil olabilir. Facebook Music servisi Apple ve Spotify’a rakip olabilir. Ayrıntılar haberimizde. 

 

Dijital müzik satın alma devrinin sonuna yaklaştığımızı hissediyoruz. Çevrimiçi müzik hizmetlerinin artması ve popülerleşmesi, kullanıcıları bu pazara doğru hızlıca itiyor. 

 

Spotify, Tidal ve Deezer gibi devlerden sonra Apple da Apple Music ile bu pazardaki yerini almıştı.15-07/04/facebook-music1.jpgFacebook müzik işine girebilir!

                     İyice zenginleşen çevrimiçi müzik piyasasına sosyal medya devi Facebook’un da adım atacağı söyleniyor. Oculus Rift ve WhatsApp girişimleri ile gündeme gelen Facebook, müzik sektöründe de boy göstermek istiyor.

Bu iddia Facebook’un; Sony Music, Universal Music ve Warner Music ile masaya oturmasından sonra ortaya atıldı. Müzik sektörünün devleri ile Facebook’un tek bir amaç yüzünden oturduğu onun da "Facebook Music" olduğu söyleniyor.

Tahminlere göre Facebook çevrimiçi müzik pazarına giriş yaparsa bunu kendi platformu üzerinden gerçekleştirecek. Yani Facebook Music için Facebook kullanmak zorunlu olacak. Facebook’un elindeki devasa kullanıcı kitlesini göz önünde bulunduracak olursak, Spotify ve Apple’ın soğuk terler dökeceğini söylemek yanlış olmaz.

Haber Kaynağım : 
http://shiftdelete.net/
Share on Google Plus

About Mobil Reklam

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum:

Yorum Gönder