Facebook kullanımında acı gerçek

                      Günümüzde insanlar için neredeyse bağımlılık haline gelen sosyal medya hesapları, hayatımızda olumlu ya da olumsuz yer edinmeye devam ediyor. 

Sosyal medya dünyasında en çok kullanılan uygulama olan Facebook ise son dönemlerde gerçekten hayatımızın olmazsa olmazlarından biri haline geldi.

İnsanları farklı alemlere sürükleyen Facebook’u devamlı kontrol etme ihtiyacı artık rutin işlerimizden bile bizleri soyutlaştırıyor. Bu konuda yapılan bir araştırmada, aslında bu konunun sanılandan daha ciddi olduğunu gözler önüne seriyor. 
                    Yapılan araştırmalara göre beynimiz, kendi sınırlarını zorlayıp her 31 saniyede bir Facebook’u kontrol etme ihtiyacı duyuyor.

Denekler üzerinde yapılan testlerde çok az kişinin bu oranın dışında kaldığı, geri kalanların ise elde edilen sonuca sadık kaldığı onaylanmış durumda. Araştırmacılara göre bunun nedeni olarak Facebook’un ana sayfası, yani ‘’haber kaynağı’’  gösteriliyor.

Facebook nedeniyle işinden gücünden ayrılan, bir türlü yapmak istediği işe konsantre olamayan ya da tamamlamadan bırakan, hemen her konuda ciddi şekilde adaptasyon problemi yaşandığını belirten uzmanlar,  böyle durumların önüne geçilmesi için bazı tavsiyelerde bulunmayı da ihmal etmedi. 
                   Verilen tavsiyelerin en önemlisi  telefonunuzda bulunan ve devamlı yeni bildirimler gönderip dikkatinizi dağıtan uygulamaları iptal etmeniz geliyor. 

Diğer tavsiyelerde ise yapmış olduğunuz işe tamamen konsantre olmanız isteniyor ve bu işin hayatınız için çok daha önemli olduğu fikrini beyninizde oluşturmanız isteniyor.

Bu tavsiyeleri başarılı bir şekilde uyguladığınız zaman hayatınızın daha da huzurlu bir hal alacağı söyleniyor.

Haber Kaynağım :
https://www.webduzzi.com/
Share on Google Plus

About Mobil Reklam

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum:

Yorum Gönder