YouTube erişime kapatılabilir!

YouTube Erişime Kapatılabilir!

                  BTK (Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu) YouTube'ta Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v) aleyhinde yayınlanan videolardan ötürü YouTube'u erişime kapatabilir! Ülkemizde yayınlanan içeriklerden dolayı zaman zaman erişime kapatılan YouTube, yeni bir tehlikeyle karşı karşıya. 

 

YouTube üzerinden Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v)'i hedef alan videoların yayınlanması, BTK'nın konu hakkında acil olarak toplanmasına neden oldu. BTK adına konuşan Başkanvekili Ömer Fatih Sayan şunları söyledi: "Hz. Peygamber'e hakaret eden videolara Gölbaşı Sulh Ceza Hakimliği kararınca Türkiye'den erişim engeli uygulandı" dedi. 

 

Peygamberimize hakaret özgürlük demek değil 

 

Sayan şahsi Twitter hesabından yaptığı açıklamada ise Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v)'e yapılan ve yapılacak olan hakaretlerin özgürlük olamayacağının altını çizerek şu ifadeleri kullandı: 


" İnternetin serbest ortamının, halkı, kin ve düşmanlığa tahrik etmek için kullanılması kabul edilemez. Derhal önlem alınmalı. Peygamberimize hakaret özgürlük demek değildir. Karikatürler apaçık bir tahriktir. Ramazan ayında bunun yayınlanması düşündürücü."

YouTube tamamen kapatılabilir 

 

Eğer Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v) hakkında yayınlanan videoların sayısı artarsa ve YouTube bu duruma sessiz kalıp, içerikleri engellemezse, YouTube'un tamamen erişime kapatılması da gündeme gelebilir. Bekleyip göreceğiz.


Haber Kaynağım :
http://shiftdelete.net/
Share on Google Plus

About Mobil Reklam

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum:

Yorum Gönder