Yeni web sitesi açanlara Seo rehberi

NEW WEBSİTE -YENİ SİTE REHBERİ
              Bu yazımız nerden başlayacağını bilemeyenlere kendimce sıraladım ve size yardımcı olmaya çalıştım umarım yararlı olur bi parça size faydalı olmuş olurum.

Bu konu ciddi bir sekilde çok araştırılır sorulur soruşturulur ve her kafadan bir ses çıkar forumlarda bloglarda ve bir çok platformda burdaki bilgilerin derlenmiş toplanmış bir şekilde olanı pek azdır.

Öncelikle çok hassas bir konudur heleki yeni başlamış bir kişi için olayı yeni başlayan biriymiş gibi ele alacağım bu yüzden beni anlamakta fazla zorlanmazsınız diye düşünüyorum.

1) İlk olarak düzenli içerik eklenmesi Seo nun altın kuralıdır güncellik daimi olmalıdır sektöre göre değişir tabi.

2) Konuların özgün güncel ve kaliteli okunur yazılması akıcı bir dille yazılması gereklidir okunurluk derecesi artar bu sayede sitede geçirilen vakit artar.

3) Konularınızın çalıntı olmaması en çok sosyal medya takipcileri için önemlidir çünkü çalıntı içerlere sahip birini takip etmez  direk bilgiyi yazanı takip etmek ister.

4) Sosyal medya paylaşımları yapmayı ihmal etmeyin.
backlink-almak-yeni site
Yukarıdaki yazdıklarımı aklınızın bir köşesine not ettiyseniz  öteki önerilerime göz atın.

a) Paravan blog açarak sitenizi destekleyin çok fazla abarmamak şartıyla içeriklere linkler verin.
 
b) Sitenizle alakalı yerlerden Backlink alın ; yanlız acele etmeyin  site ziyaretcize göre bağlı olarak arttırın.

Temel olan kısmı bunlar ziyaretcilerinizi arttırdıktan sonra bu çalışmaları hızlandırabilir ve arttırabilirsiniz.

Bütün bunları yaptım yetmedi  rakipleri geçmek istiyorum artık diyorsanız   biraz emek vermek gerekecek tabi gözünüzü hit bürümesin tüm bunları yaparken beklentileriniz çok çok büyük olmasın  bu basit bir olay değil  ve maliyetli  olacaktır . Olsun belki ileride işime yarar diyorsanız yazımızın devamı size geliyor.

1) Sektördeki rakiplerinizi Ahrefs.com ‘dan takip edin aldığı backlinklerine bakın sizinkilerle kıyaslayın  (Premium üyelik lazım olabilir bazı durumlarda)

2) Rakiplerinizin aldığı  linkleri tespit ettikten sonra aynı yerlerden link almaya özen gösterin  alamıyorsanız aynı üzerinde Hosting hesabı üzerinde bulunan sitelerden link alın çok zor bi olay değil.

3) Sözlüklere vs konu ile alakalı link bırakın bunuda Google üzerinden konunuzun adı sözlük yazarak alakalı konu linklerine ulaşabilirsiniz.

4) Yüksek prestijli sitelerden tanıtım yazısı satın alabilirsiniz.

5) Çekiliş ve yarışmalar düzenlemek şu sıralar en popüler yöntem.

6) Olmuyorsa bir uzmandan destek alın belkide farklı çalışmaların yapılması gerekiyordur siteden siteye değişmekte yapılacak çalışmalar.
 
Yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim. 

Kaynağım : 
http://www.yorumlaniyor.com/
Share on Google Plus

About Mobil Reklam

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum:

Yorum Gönder