WordPress ortam kütüphanesi sorunu çözüldü

                        WordPress‘te geçen gün sitelerimin birinde yeni yazı eklerken resim eklemeye çalıştığımda ortam kütüphanesinin boş olduğunu gördüm. Sorunun neden kaynaklandığını araştırdım yaklaşık 1 hafta bu sorunla uğraştım. Aslında bu kadar uğraşmadan sorunu çözerdim ama nedenini merak ettim ondan dolayıda araştırma gereği duydum.

Araştırdığım konulardan sağolsun birçok çözüm denedim. Bunun içinde  WordPress dosyalarının değiştirilmesinden tutunda config dosyası hariç bütün dosyaları değiştirdim sonuç ise aynı oldu. 

En son config dosyasını masa üstüne aldım inceledim baktığımda gördüğüm w3 total eklentisinin bu dosya içerisine bazı kodlar bıraktığını gördüm.

Wordpress sitesinden yeni bir WordPress 4.0 indirip yeni config dosyasını veritabanı bilgilerimle bomsuz ++notepad ile kaydedip tekrar ftp içerine attım admin panelimide kapatıp tekrar açtım ve sorunun çözüldüğünü gördüm.

Bu yazım profesyonelseolar.com a ait özel bir makaledir. Kısa tutmaya çalıştım çok fazla uzatmadan sadede gelelim insanların problemleride kısa sürede hallolsun istedim.

Eğer WordPress Ortam Kütüphanesi problemi yaşıyorsanız ve herşeyi deneyip bir çözüme ulaşamadıysanız. Sizlere bu çözümü tavsiye ediyorum.

Eğer problem bundan kaynaklanmıyorsa sizlere buradan yardım etmeye çalışacağım…

Bu sorunun bu şekilde çözüleceği hiç aklıma gelmezdi. Şimdi WordPress bu nasıl nereden bir sorun çıkartır bilinmez. Sizde aynı problemi yaşarsanız şayet bu çözüm yolunuda deneyin derim. iyi çalışmalar dilerim…
Share on Google Plus

About Mobil Reklam

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum:

Yorum Gönder