Web sitem neden hit almıyor ?

                  Web sitelerinin arama motolarında ( Google, Bing ) vb. index alması uzun sürebilir. Bunun nedenlerinden birisi sitenizin geç index alması olabilir. Google’un Webmaster Araçları başlığı altında açtığı bir hizmet ile web siteniz 10-15 saniyede index alabilir. 
WEB SİTEM NEDEN HİT ALMIYOR? 

Bir diğer husus ise etiketlerdir (meta taglar). Arama motolarında öne çıkmanın en etkili yollarından birisi etiketlerdir. WordPress, Blogger, forum siteleri vb. çoğunlukla tüm siteler konu, paylaşım yaparken konu ile ilgili etiketler girilmesini ister. Etiketleri gereksiz kullanmak sizin sıralamanızı düşürür.Günümüzde arama motorlarına kayıt olmak web sitelerimizi öne çıkarır. Popüler veya popüler olmayan tüm arama motolarına sitemizin kaydını yaptırmamız gerekir. Bu size öncelik sağlar. Örneğin; transformice ile ilgili bir web sitesini Bing arama motoruna kayıt yaptırdığımızda ‘transformice hileleri’ kelimelerini aratan bir kullanıcı sizin sitenizi Bing daha öne çıkarır.
Web sitelerine, arama motolarına reklam vermek sizin sitenizin hitini artıracaktır. Ne kadar tıklanma olursa tekil kişi bu sizin siteniz için organik hit olacaktır. Ve bu sayede web siteniz arama motorlarında örn, google öne çıkacaktır. Seo kaydınızı yaptırmayı unutmayın.
Yeni açılan web sitelerinin arama motorlarında öne çıkması zaman alabilir. Webmaster olmak sabır işidir. Bir sitenin arama motorlarında öne çıkması bazen bir hafta, bazen bir ay, bazen ise bir yıl kadar sürebilir. Web sitenizin içeriğini ne kadar güncel tutarsanız arama motorlarıda sizin sitenizi ön planda güncel tutar.
 
Toplist sitelerine kayıt olmakta fayda var. Popüler veya popüler olmayan toplist sitelerine kaydınızı yaptırın. Az bile olsa sitenize tekil hit gelir. Unutmayın ! Bir web sitesinin hit alması uzun sürebilir, ne kadar sabrederseniz o kadar başarılı olursunuz.

Yazar : Uğur Keskin
Haber Kaynağım : http://www.teknokeskin.com/
Share on Google Plus

About Mobil Reklam

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum:

Yorum Gönder