Twitter'da şarkı virüsüne aman dikkat edin!

Twitter'da Şarkı Virüsüne Dikkat!

                  Twitter'da bir süredir ilginç bir virüs hızla yayılmaya devam ediyor. İşte Twitter şarkı virüsü olarak adlandırılan virüs hakkında detaylar. 

 

İnternet alemi bugüne kadar çok çeşitli virüsler gördü ve görmeye devam ediyor. Sürekli haberlerini yaptığımız virüsler, her seferinde farklı bir yerde kullanıcıları yakalıyor.


Uzun zamandır çok ciddi virüs haberleri yapmıyor olsakta, son olarak pek çok kullanıcıyı çileden çıkaran ve para kayıplarına neden olan CryptoLocker virüsünü halen unutamıyoruz.

Twitter'da şarkı virüsü hızla yayılıyor

 

15-06/21/01-twitter-sarki-virusu.png

          Kısa süre önce yeni bir virüs ise Twitter üzerinden yayılmaya başladı. Twitter şarkı virüsü adlandırılan virüs, Twitter'da direkt mesajlar aracılığı ile hızla yayılıyor.
  
Kullanıcılara "Şarkı harikaymış ;)", "Bu şarkı benden sana gelsin" gibi mesajlar ile, gelen  google.gl/skMasm ve benzeri bağlantılar, kullanıcıları sahte bir Twitter oturum açma sayfasına yönlendiriyor. 

Eğer Twitter hesabınız ile sahte sayfada oturum açacak olursanız, sistem otomatik olarak, sizin adınızla takipçilerinize, şarkı önerisi adı altında benzer bir DM gönderiyor.

Twitter üzerinden hızla yayılan virüse yakalanmamak için yapmanız gereken ise, gelen bağlantıya hiçbir şekilde tıklamamak.

Haber Kaynağım :
Share on Google Plus

About Mobil Reklam

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum:

Yorum Gönder