Twitter, karakter sınırını neden kaldırıyor?

Twitter, Karakter Sınırını Neden Kaldırıyor?

                       Popüler mikroblog sitesi Twitter, direkt mesajlar bölümünde 140 karakter sınırlamasını kaldıracağını açıkladı.  Peki, Twitter 140 Karakter sınırını neden kaldırıyor? 

 

Son günlerde Ceo değişikliği ile gündeme gelen Twitter, direkt mesajlar bölümünde bulunan 140 karakter sınırını kaldıracağını duyurmuştu. Herkes neden Twitter'ın böyle bir hamle yaptığını düşünürken, farklı farklı teoriler ortaya çıktı. 

 

Müşteri hizmetleri ile sınırlara takılmadan iletişime geçin 

 

Twitter'ın direkt mesajlarda 140 karakter sınırını kaldırmasının en büyük nedeni olarak; markaların Twitter'ı aktif olarak kullanması ve müşteri hizmetlerinin Twitter üzerinden tüketiciler ile iletişime geçmesi gösteriliyor. 


Tüketiciler, Twitter üzerinden markaların müşteri hizmetlerine soru sorabiliyor. Ancak bu sorular tahmin edeceğiniz gibi çoğu zaman 140 karakterden fazla olabiliyor. 

Twitter, bu duruma geç de olsa bir çözüm getirmeyi başardı. Yakında markaların müşteri hizmetleri ile iletişime geçmek istediğiniz zaman, 140 karakter sınırına takılmadan sorununuzu tek bir mesaj üzerinden uzun uzun açıklayabileceksiniz.

  Facebook'un yolundan gidiyor 

 

Facebook'un, kullanıcılarını Messenger uygulamasına yönlendirmesi firmaya olumlu yansımıştı. Bu sayede Facebook kullanıcıları Messenger üzerinden anlık mesajlaşmak için platforma çok daha fazla zaman ayırmaya başladı. 


Twitter'ın anlık mesajlaşma hizmeti olmasa da direkt mesajlar hizmeti bu eksikliği bir nebze de olsa kapatıyor. 

Twitter Messenger mı geliyor? 

Twitter'ın mesajlaşmada 140 karakter sınırı kaldırması olası bir Twitter Messenger dedikodularını gündeme getirdi. Bakalım ilerleyen aylarda Twitter'dan anlık mesajlaşma hizmeti gelecek mi?

Haber Kaynağım :
http://shiftdelete.net/
Share on Google Plus

About Mobil Reklam

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum:

Yorum Gönder