Sandbox Nedir? Sandbox’tan Nasıl Çıkılır?

                   Bu yazımızda Sandbox nedir?, Sandbox'dan nasıl çıkılır?  inceleyip yorumlayacağız bilgi vereceğiz ilk olarak Sandbox nedir? sorusunu cevaplayalım Sandbox bir google site  filtresi’dir. 

Peki bu filtre kimleri etkiler?

Aşırı Seo düşkünlerini  ve illegal yollarla Seo yapmaya çalışanları etkilediği kesin bu sitelerin google' dan silindiği ve ve gerilediği gözle görülür bir biçimde site sahibi tarafından fark edilir ee bu Sandbox olayından sonra sitenize giren sayısı düşeceğinden site geliriniz ve hitiniz gün geçtikce düşecektir.
 
Siteniz anahtar kelimelerde sıralamadan düşer  ve site tüm anahtar kelimelerinden alınan hitler nerdeyse sıfıra yakın olur. 
Sandbox’a neden girilir ?

Size bu konuda yapılan en büyük hatalardan bahsedeceğiz bu sebeble en önemli yerlerden biri cevabı çok basit aşırı Seo işlemi site anahtar kelimeniz title kısmı çok uzun olabilir kontrol edebileceksiniz birazdan bir link vereceğim sitenizin aşırılığı varmı yokmu taratıp bilebilirsiniz.

Otomatik link alımları backlink motorlarına kayıt olma vs bunlarda bir Sandbox  sebebidir. Bir diğer değineceğimiz madde ise kopya içerik spam içerik konu içindeki fazla linkleme işlemleri aşırı link çıkış ve girişleri bu konuda önemli bir rol oynuyor ve sitenizi spam a düşürüyor buda googlenin gözünde sitenizin değeri olmadığını belirttiğinin bir işareti açıkcası onu aldatamadan yaptığınız bütün işler aldatamadan diyorum çünkü Seo yöntemleri bir çeşit aldatmaca gibi geliyor bana tabi bunları yaparken bazı riskleri göz önüne alıyoruz spam’a düşme riski

Google şunu amaç edinmiş olsa gerek kendisine benim index motorlarımın giripde zorlandığı kopya içerik bulduğu sitelere kullanıcılarımı sokmamak.

Kendimizce demişizdir hep ne olacak bence çok da kötü görünmüyor bu halde sitemiz  ama işler öyle degil kargaya yavrusu kartal gözükür derler ya o misal. Ama google bi yönden çok ama çok haklı çoğumuz bazı sitelere girip aynı konuyu kopyalamışlar diyip çıkarız hiç bakmadan yahutta çok fazla link verilen siteler vardır hangi birine bakacagım deriz çıkarız ve hiç bir fayda görmeden konu aramamız sonlanmış olur.
Google-sandbox_1
Sandbox’a girdiğimiz nasıl anlaşılır?

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz gibi bunu anlamak çok kolaydır anahtar kelimelerde düşme Site titlenizi google'da arattığınızda siteniz ilk sırada değilse büyük ihtimal Sandbox da işinizi garantiye almak istiyorsanız site linki ni aratın ve ilk sırada olup olmadığına bakın 1. sırada degilseniz Sandbox unuz hayırlı olsun.  
Sandbox’dan nasıl çıkılır?
 
Şimdi işin en zor kısmı burası lütfen tüm dikkatinizi buraya verin ve sitelerinizi  gerekliymişcesine google ye yeniden tanıtın Sandbox da yapılacak en önemli şey sabırlı olmaktır ve googleden bir güncelleme beklemek olacaktır bunun öncesinde sitenizi spam a düşüren etmenlerden kurtulmanız lazım google.com adresineSeo analizi diye yazıp aratırsanız sitenizi analiz edip gerekli düzenlemeleri yapmanız gerek  yok benim sabrım kalmadı diyorsanız işleri biraz daha hızlandırmak için google amcaya yeniden değerlendime isteği gönderebilirsiniz bence en güzel yol beklemek ve sabırlı olarak gerekli düzenlemeleri gerçekleştirmek olacaktır.
Share on Google Plus

About Mobil Reklam

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum:

Yorum Gönder