NB Search Virüsü nasıl kaldırılır?

                    Bu yazımızda sizlere NB Search, Portal Sepeti vb. tüm Google Chrome, Opera, Mozilla Firefox’a bulaşmış tarayıcı eklenti virüslerini kaldırmayı öğretiyoruz.

NB Search virüsü tarayıcınıza bulaştığında, genellikle ana sayfanız portal sepeti veya net mahal olur. 

Aşağıdaki görseldeki gibi bir tarayıcı anasayfanız olur.

nethamalportalsepetivirüsü

              Ne kadar uğraşsanız da tarayıcınıza bulaşan bi eklentileri kaldıramazsınız. Ayrıca bu virüsler web sitelerine otomatik olarak reklamlar ekler, internet bağlantı hızınızı yavaşlatır. Bu sorunun çözümü için kullandığınız internet tarayıcısını silmenize gerek yoktur.

 

NB Search Virüsü, Portal Sepeti virüsleri nasıl kaldırılır?

 

Sadece bu virüsler için değil tüm tarayıcı eklenti virüslerini kaldırmak için internette programlar bulunmaktadır.

Ben sizlere kendim kullandığım en popüler iki programı veriyorum, bilgisayarınıza indirip kurarak ve sonrasında bilgisayar taraması yaparak bu virüslerin tamamını kaldırabilirsiniz.

 

Programlar :

 

1) Malwarebytes : Ücretsiz sürümünüde kullanarak bilgisayarınızdaki tüm internet tarayıcılara bulaşmış virüsleri temizleyebilirsiniz. İndir

 

2) AdwCleaner : Bu programında ücretsiz sürümünü kullanarak bilgisayarınızdaki tüm internet tarayıcılarına bulaşmış olan virüslü eklentileri gönül rahatlığı ile kaldırabilirsiniz. İndir


               Yukarıda verdiğim iki programdan bir tanesini seçerek internet tarayıcılarınıza bulaşmış olan virüsleri kaldırabilirsiniz. Sadece internet tarayıcılarındaki eklenti virüslerini değil bilgisayarınızın veritabanına bulaşmış olan bütün virüsleri kaldırabilirsiniz.

Herhangi bir sorunuz var ise sayfanın en altındaki yorum bölümünden bizlere sorabilirsiniz. Maksimum 12 saat içerisinde yetkili arkadaşlar sorularınıza cevap vereceklerdir.
Share on Google Plus

About Mobil Reklam

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum:

Yorum Gönder