Linkedin den 1.5 Milyar Dolarlık yatırım hamlesi

teknopen6
                 Dünya'nın sayılı internet sitelerinden olan ve iş hayatı için CV oluşturma imkanı sunan Linkedin büyük bir yatırıma imza attı.

Kapasitesini genişletmek ve daha çok insanve alana hitap etmek amacıyla sürekli yatırımlar yapan şirket bu sefer şu ana kadar ki yaptığı yatırımlar en büyüğü geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdi.

Dünya çapında profesyonel bir iş ağına sahip olan ve eğitim şirketi olan lynda.com u 1,5 millyarlık rekor fiyatla satın aldı. Yapılan anlaşmada ödenecek paranın yüzde 52 si nakit geri kalan kısmının ise  Linkedin hissesi olarak ödeneceği açıklaması yapıldı. 

Lyda.com dünya çapında yapmış olduğu eğitmler ve profesyonellere sunmuş olduğu eğitim hizmetleri ile dikkat çekmişti. Profesyonellikten ödün vermeyen yapı kısa sürede dünya çapında bir iş ağına sahip olma imkanını onlara sundu. 

Linkedin tarafından satın alınmış olması da linkedine geniş olan kapsama alanını ve sahip olduğu insanlara ulaşma sistemini daha da arttıracağa benziyor. Lyda.com aslında uzun bir zamanı kapsayan bir kuruluş aşaması var. Şirket ilk olarak 1995 yılında kurulmuş ve günümüze kadar her geçen gün üzerine biraz daha katarak gelmiş. 

Daha önceleri yeterli yatırımı alamaması sebebiyle çeşitli talihsizlikler yaşayan lyda.com sonunda 201 yılında büyük bir şans yakalıyor ve  tam tamına 103 milyon dolarlık bir yatırım alarak amacına ulaşmayı başarıyor. Ve son olark Linkedin ile birlikte büyük bir atılım gerçekleştiriyor.
Share on Google Plus

About Mobil Reklam

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum:

Yorum Gönder