LastPass hacklendi! şifreler tehlikede!

LastPass Hacklendi! Şifreler Tehlikede!

                    Parola koruma hizmeti sunan LastPass bugün saldırıya uğradı. Hacklendiğini kabul eden LastPass kullanıcılarına şifrelerini değiştirmesi konusunda uyarıda bulundu.


Mobil platformların gelişmesiyle birlikte yeni uygulamalar da gün yüzüne çıkmış ve kullanıcılar farklı platformdaki üyeliklerini yönetmede zorluk çekmeye başlamıştı. 

Bu sorunu ortadan kaldırmak isteyen LastPass uygulaması; kullanıcılarına tek bir platform üzerinde kredi kartı, sosyal medya hesap üyelikleri, site üyelikleri ve e-posta gibi çeşitli üyelik ve şifre bilgilerini toplama imkanı sunuyordu.
15-06/16/lastpass.jpgLastPass Hacklendi!

                 Güvenlik açıcısından sorun yaşayacağı düşünülmeyen LastPass, saldırıya uğradığını açıkladı. LastPass'e yapılan hack girişiminden sonra kullanıcıların bilgileri 3. kişilerin eline geçtiği düşünülüyor. LastPass bu durumu düzelttiğini açıklasa da yine güvenlik için kullanıcılarından LastPass üyeliklerinin şifrelerini değiştirmesini istedi.

Yapılan açıklamalarda LastPass sunucularına saldırı olduğu ancak kullanıcı bilgilerinin sunucularda tutulmadığı belirtiliyor. Eğer LastPass uygulamasında kredi kartı bilgileriniz varsa bunları silmenizi ve kart şifrelerinizi tedbir amaçlı olarak değiştirmenizi öneriyoruz. Umarız LastPass kullanıcıları bu olaydan fazla kayıp almadan kurtulur.

Haber Kaynağım : 
http://shiftdelete.net/
Share on Google Plus

About Mobil Reklam

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum:

Yorum Gönder