Kuzey Kore'de turiste internet yasak

Kuzey Kore'de Turiste İnternet Yasak

                   Diktatörlük ile yönetilen Kuzey Kore'de başlayan yeni bir uygulama ile birlikte ülkeye gelen turistler 3G üzerinden mobil olarak internete giremeyecek. 

 

Yasakları ile meşhur olan ve babadan oğula diktatörlük ile yönetilen Kuzey Kore'den bir kez daha sansür ve yasak haberleri geliyor. Akla gelebilecek her türlü yasağın uygulandığı diktatör ülkesinde bildiğiniz gibi internet kullanımı oldukça kısıtlı ve vatandaşlar dünyanın diğer bölgelerine sanal dünya üzerinden neredeyse hiç erişemiyor. 

 

Bugüne kadar Kuzey Kore'ye yolculuk yapan iş adamları ya da cesur turistler gizlice ülkenin farklı bölgelerinden fotoğraflar çekmiş ve internet üzerinde paylaşmıştı. Halkın yaşadığı sefaletin ortaya çıkması ile Kuzey Kore yönetiminin açılımı fotoğraf çekiminin iyice kısıtlanması oldu.

15-06/15/kuzey-kore.jpg              Taze bir yasak ise bugün geldi ve ülkeye gelen yabancı ziyaretçilerin mobil internet erişimlerine engel konuldu. Kuzey Kore'nin tek telefon hizmet sağlayıcısı Koryolink ilginç bir şekilde 3G ağ erişimini gelen tüm turistler için inaktif konuma getirdi.

Yeni engellemenin sebebi bilinmezken, asıl amacın diktatörlükle yönetilen bölgede yaşanan gerçeklerin dışarıya sızmaması ve belge niteliğinde içeriklerin üretilmemesi olduğu tahmin ediliyor.

Haber Kaynağım : 
http://shiftdelete.net/
Share on Google Plus

About Mobil Reklam

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum:

Yorum Gönder