Kiwi nedir?

Kiwi Nedir?                    Facebook'u sallayan Kiwi uygulaması hakkında tüm merak edilenleri haberimizde sıraladık. Kiwi nedir? Neden arkadaş listesine istek gönderir?

Facebook, geçtiğimiz günlerde Kiwi isimli uygulamanın kurbanı oldu. Kiwi uygulamasını yükleyen ve Facebook hesabı ile giriş yapanlar; erişim izni vermeden tüm arkadaş listesine Kiwi davetiyesi göndermesinden dolayı mağdur olmuştu. Sosyal medyayı sallayan Kiwi olayı herkes tarafından merak edilmişti.15-06/25/kiwi-1435233766.jpgKiwi nedir?

                   Herkesin merak ettiği Kiwi aslında Ask.me tarzında bir soru sorma platformu. Kiwi uygulamasına kayıt olduktan sonra bir profil oluşturuyor, insanların size soru sormasını bekliyor ya da ne düşündüğünüzü yazıp paylaşabiliyorsunuz. 

Ancak zararsızca görünen Kiwi uygulaması, Facebook üzerinden izinsiz davetiye göndermesiyle bir tehdit olarak algılandı.

Farklı bir politika izleyen Kiwi için Facebook henüz önlem almış değil. Arkadaş listenize otomatik davetiye gönderme açığı bakalım ne zaman düzeltilecek?

Haber Kaynağım :
http://shiftdelete.net/
Share on Google Plus

About Mobil Reklam

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum:

Yorum Gönder