Instagram'da Reklama Hazır mısınız?

Instagram'da Reklama Hazır mısınız?

 

              Instagram da sonunda finansal hedeflerine kolay yoldan ulaşmaya karar verdi. İşte Omnicom ile imzalanan 100 milyon dolarlık reklam anlaşmanın detayları.Facebook tarafından satın alındıktan sonra kısıtlı ölçülerde reklam yayınlamaya başlayan Instagram, reklam faaliyetlerine hız kazandırmak için adım attı. Bu doğrultuda ilk olarak Omnicom reklam ajansıyla ile 100 milyon dolarlık bir anlaşma imzalayan fotoğraf paylaşım servisi, yakın gelecekte kullanıcıların haber akışında promosyon ve tanıtımlara yer verecek.
http://static.shiftdelete.net/img/article_new/instagrambanner1385197365.png
               Omnicom ve Instagram'ın sahibi Facebook tarafından doğrulanan anlaşma, Facebook'un 2012 yılında gerçekleştirdiği satın alma sonrası Instagram kullanıcılarının tedirgin olduğu "reklama boğulma" konusunda da haklı olduklarını gösterecek mi şimdilik bilinmiyor. Instagram'da bugüne kadar yayınlanan nadir reklamlardan biri moda tasarımcısı Michael Kors'a aitti.

Makaronlarla çevrili altın bir saat fotoğrafından ibaret olan reklam, tasarımcıya ilk 18 saatte 200 binin üzerinde beğeni ve 33 bin yeni takipçi kazandırmıştı. Levi's, General Electric ve Lexus gibi markalar da Instagram'da reklam yayınlayanlar kervanına katılmıştı. Bakalım yeni anlaşma ile Omnicom, Instagram'a hangi müşterileri getirecek.

Yazan: Erhan Kahraman
SDN - ShiftDelete.Net
Share on Google Plus

About Mobil Reklam

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum:

Yorum Gönder