Host almadan bilinmesi gerekenler

          Hosting almadan önce konunun okunması gerekli olduğunu düşünüyorum çünki hosting işi ciddi mana da kafanızı şişirebilir. Öncelikle türkiyede bu işi yapan  firma ve ys "Yer Sağlayıcı" belgesi olmayanlar da dahil olmak üzere yüzlerce kişi ve kurumlar mevcut bu yazımız da sizlere nasıl bir web hosting almalısınız onları anlatacağım.

Nasıl bir web hosting almalısınız ?

Web siteniz için bir hosting almadan önce kendinize belirlediğiniz  hedef olmalı. Neden diye soracak olursanız Seo için  bu durum çok ama çok önemli bir kriterdir.

Türkiye'den Türkçe bir yayın yapacaksanız arama  motorlarında Türkiye'den bir hosting hizmeti aldığınız için  sizin sıralamanız daha yukarlarda olacaktır. O yüzden Türkiye'den yayın yapanlar bunu dikkate  almalı

Araştırma kısmı aşaması...
hosting-logo-bilinmesi-gerekenler 
İşin en zor olan kısmı bütçenize ve yayın kapasitenize göre hosting hizmeti türünü belirledikten hemen sonra çeşitli hosting firmalarından birini kendinize en uygun olanı beklirleyin. 

Bunlar  yukarıdada belirttiğim gibi yer sağlayıcı belgesi olan firmalar olmalı.  Ötekilerin devamlılığı pek olmayacaktır. İleride bir sorun çıkınca sitenizin yedeklerini taşıma sıkıntısı doğacaktır.

Çeşitli webmaster sitelerini ve host yorum sitelerini kontrol edince eminim kafanızda üç beş firma kalacaktır.

Belirledikten sonra firmaları internet sekmenizde sıralayın ve tek tek sizin bütçenize uygun olanları belirleyin  belirledikten sonra size sunulan hizmetleri kontol edin. 

Örneğin canlı destek, ticket disk alanı, size sağlanan trafik ve en önemlilerinden biri olan uptime oranı bunları da kontrol ettikten sonra gönül rahatlığıyla web hosting ‘i alabilirsiniz.
Share on Google Plus

About Mobil Reklam

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum:

Yorum Gönder