Google’da nasıl yükselebilirim?

 
              Bu başlıktaysanız bir web siteniz var ve Google’da üst sıraya çıkmak istiyorsunuz ve sorduğunuz soru Google’da nasıl yükselebilirim? o zaman aşağıda yazacağım yazı sizin google da üst sıralara gelmenize yardımcı olacak bilgileri bulabilirsiniz.

Arama motoru pazarının çok büyük bölümüne hakim oaln Google bizleri kimi zaman üzer kimi zaman mutluluktan zengin eder. Sürekli olarak algoritma değiştiren google insanların kafasını karıştırırken, bir yandan Google’ı kullananlara daha doğru ve her cihazdan ulaşılabilir sonuçlar çıkartıyor. 

Yani bu yüzden bu yaptığı çok normal  bir işlemdir. Black Hat Seo yapanlardan arındırmak için belli zamanlarda büyük google algoritma değişikliği yapar.

Siz Webmaster, yazılımcı, tasarımcı, blogger veya sosyal medyacı olabilirsiniz. Web site sahibiyseniz ve arama motorlarında yükselmek istiyorsanız bazı konuları başarılı bir şekilde yapmalısınız.

Nedir yapmanız gerekenlar ve yapmamanız gereken işlemler.
 
Google’da yükselmek için yapmanız gerekenler;

1) Kendinize özgün yazılar girmelisiniz. Paylaşacağınız yazıları sadece arama motorlarına değil ziyaretçilerinize göre de yazmalısınız ki, yazıların okunurluğu olmalı ziyaretçiler sayfanızda aradığını bulamadığında çıkacaktır ve gelip-hemen gitmesi google için pek sağlıklı olmaz.

2) Ziyaretçilerinize sitenizde tutmanız için onlara diğer yazılarınızı da gezmelerini isteyebilirsiniz.

3) Yazılarınızın Anahtar kelimelerini 3 veya 4 olarak sınırlandırın. Tabii bu 250-300 kelimelik bir yazı için geçerlidğin eğer 500-600 kelimelik bir yazıya sahip iseniz anahtar  kelimenizi abartmadan yükseltebilirsinizi.

4) Değerli ve kaliteli backlink alın. Backlinkleri bir zaman dilimine yayarak almanız sitenizin uzun sürekli google da üst sırada çıkmanızda yararı olacaktır.

5) Aynı şekilde sitenizin kategorisine uygun tanıtım yazıları satın alın. Her tanıtım yazısı birbirinden farklı içeriğe sahip olsun.
 
6) Sosyal Mecra’da aktif olarak yazılarınızı paylaşabilirsiniz.

Google’da sıralamadan düşmemek için yapmanız gerekenler;

1) Spam’a düşmüş sitelerden link almayın. Eğer almışsanız google webmaster araçlarından bu linkleri kabul etmeye bilirsiniz.

2) Yazılarınızı farklı sitelerden alıp yayınlamayın.

3) Sitenizi daima  güncel tutmalısınız.

4) Sitenizin bir anahtar kelime üzerinde devam ettirmeyin. tabii ki fazla anahtar kelimeler üzerinde de dolaşmayın o sınırı siz verebilmelisiniz.

5) Yazı içerikleri diğer yazılarızdan farklı olsun. Ama diğer yazılarınızla uyumlu ve beraber olabilirler.
Share on Google Plus

About Mobil Reklam

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum:

Yorum Gönder