Google Play'de kitap satışı nasıl yapılır?

  Yayıncılar ve yazarlar için süreç nasıl işler?

 

Kitabın dosyalarını sağlarsınız


Kitap göndermek için Google Kitap Ortağı Programı'na katılın. PDF veya ePub biçimindeki dosyaları kabul ederiz. Her iki biçimde de yüklerseniz, okuyucular PDF dosyasının orijinal düzeni ve ePub dosyanın esnek akan metni arasında bir seçim yapabilir.

 

Kitap ayarlarını belirlersiniz

 
Kitap Ortağı Merkezi'nde kitaplarınızı ve satış ayarlarını yönetebilirsiniz. Satmak istediğiniz ülkeleri belirleyin, DRM uygulamak isteyip istemediğinizi belirtin ve liste fiyatlarını sağlayın. 

Google'ın acenteniz olarak görev yaptığı veya yayıncı tarafından ayarlanan bir fiyatla satış yapmasının gerektiği durumlar hariç, Google uygun gördüğü şekilde fiyatları ayarlama hakkına sahiptir. Ancak, sağladığınız liste fiyatına göre, satış gelirlerini sizinle paylaşırız.

 

Barındırma, satış ve dağıtım işlemlerini Google yapar


Kitaplarınız, çok çeşitli platformlarda uluslararası çapta geçerli bir dijital içerik deneyimi olan Google Play'de satılır. 

Kitaplarınızın sınırlı bir yüzdesi, fiziksel bir kitap mağazasındaki okuyucuların satın almadan önce kitaplara göz atabilmesi gibi Google Kitaplar'da önizleme için de kullanılabilir. Ayrıntılı önizleme ve satış raporlarını indirebilir ve her bir satıştan gelirin büyük bir kısmını alabilirsiniz.
Bir kitabı Google Play'de satış için uygun duruma getirme konusunda daha ayrıntılı bilgi için adım adım kontrol listemize bakın.

 

Yararları

 
Google muazzam bir kullanıcı tabanı ve içeriklerinizi yönetmek için kolay bir yöntem sunar. Arama konusunda mükemmelliğimiz sayesinde pek çok kullanıcının kitaplarınızı keşfetmesine yardımcı olacağımızı umuyoruz. 

"Kullanıcıların istedikleri yerde, istedikleri zaman okumalarına olanak sağlamak" şeklinde ifade edilebilecek felsefemiz pek çok okuyucuyu çekmektedir. Uluslararası olarak eriştiğimiz noktalar bunları olabildiğince kısa süre sürede artırmak istiyoruz. Tüm dünyadan kullanıcıların dikkatini kitaplarınıza çekme potansiyeline sahiptir.

Google, kitaplarınızın dijital sürümlerini satmak için özel haklar istemediğinden, kitaplarınızı hem Google Play'de hem de diğer perakendecilerde satabilirsiniz. Google Play'de kitap satışının hiçbir masrafı yoktur. Her satıştan elde edilen gelirin çoğunu siz alırsınız ve gelir payınız her zaman verdiğiniz liste fiyatına göre hesaplanır.

Ayrıca içeriğinizin güvenliği de bizim için çok önemlidir. Daha fazla bilgi edinin.

 

Alıcılar için nasıl çalışır?


Okuyucular Google Play Store'a göz atarak veya Google Kitaplar'daki önizlemeden bir bağlantıyı takip ederek kitaplarınızı bulabilirler. Kitabınızı satın aldıklarında, web tarayıcılarında okumaya başlayabilirler veya yoldayken okuyabilmek için Google Play Kitaplar uygulamasını kullanabilirler. 

Alıcılar ayrıca kitapları desteklenen e-Okuyuculara da aktarabilirler. Google Play'deki kitaplarla ilgili okuyucu deneyimi hakkında daha fazla bilgi edinin. 

Kaynağım :
https://support.google.com/
Share on Google Plus

About Mobil Reklam

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum:

Yorum Gönder