Flash Player kullananlar aman dikkat!

Flash Player Kullananlar Dikkat!

                       Adobe’ in Flash Player kâbusu devam ediyor. Sık sık güvenlik sorunlarıyla gündeme gelen flash player, yine büyük bir tehdit aracı olmuş durumda! İşte detaylar! 

 

Adobe yazılım firmasının internet ortamında uzun süredir temel taşı haline gelmiş olan Flash Player yazılımı, son birkaç yıldır ne yazık ki hack ve güvenlik açıkları haberleriyle gündeme geliyor. Kullanım oranının hala zirvelerde olması da bu sorunları büyük sonuçlar doğurabilecek hale sokuyor! 

 

Flash Player kullananlar! aman Dikkat! 

 

Bilindiği gibi başta Youtube olmak üzere birçok video veya benzer yayın servislerinin temel gereksinimleri Flash Player uygulamasıydı. Ancak Google, HTML 5’ in güvenliğini ve verimliliğini öne alarak, artık flash tabanlı videolar oynatmak yerine, HTML 5 tabanlı videolar oynatmayı tercih etti.


Böylelikle kullanıcılar daha iyi bir video deneyimi elde etmeye başladı. Ancak bu deneyimim yanı sıra GoogleAdobe’ nin güvenlik sorunlarından da büyük ölçüde kurtulmuş oldu.
15-06/25/flash-player-acigi.jpg

Flash Player hack saldırısına açık! 

 

Yeni fark edilen bir flash player açığı sayesinde, yüklü bilgisayarların sistem kontrollerinin hackerların eline geçmesi mümkün olabiliyor. Böylelikle siz herhangi bir zararlı yazılım ile karşılaştığınızı düşünmeseniz de hackerlar, flash player üzerinden sisteminizi ele geçirebiliyor.


Güncelleme yayınlandı! 

 

Adobe tarafından konu ile ilgili hızlı bir açıklama sonrasında da acil bir güncelleme yayınlandı. Abode, yayınladığı flash player güncellemesi ile bu açığın önüne geçildiğini vurguladı. Eğer sizde hala güncelleme işlemini gerçekleştirmediyseniz, elinizi çabuk tutmanızda fayda var.


Haber Kaynağım : 
Share on Google Plus

About Mobil Reklam

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum:

Yorum Gönder