Facebook kendi reklam ağını kurabilir

Facebook Kendi Reklam Ağını Kurabilir                                                                                                                                             Nisan ayının sonunda San Fransisco'da düzenlenen F8 geliştirici zirvesi büyük sürprizlerinden biri de. Facebook çok yakında kendi reklam ağı açıklama süprizi yapabilir.
 
Whatsapp, Instagram derken Facebook'un mobil pazarda büyük oynamayı hedeflediği anlaşılıyordu. Neticede toplamda 20 milyar dolara yakın para ödediği bu yatırımları bir şekilde gelire dönüştürmesi lazım. Bunun yolu ise çoğu online tabanlı yapılanma gibi reklamlardan geçiyor.

Üç yıllık aradan sonra yenilenen bir temayla tekrar hayata dönen F8 zirvesinde, bu yıl yeni ürün ve fikirler yerine geliştiriciler ve onların sosyal medyaya katkıları ön planda olacak. Re/code haberine göre, Facebook devasa kullanıcı kitlesini hedefe odaklı reklamcılık için kullanıp, gelirlerini bu yolla artırmak istiyor.
http://static.shiftdelete.net/img/article_new/fbwts1392933978.jpg
Gelirin yarısından fazlası mobil

Sosyal ağın 2013 son çeyreğinde elde ettiği 1,24 milyar dolarlık mobil reklam gelirinin toplam gelirin yarısından fazlasına denk geldiğine dikkat çeken blog yazısında, Facebook'un 30 Nisan'da San Fransisco'da düzenleyeceği F8 konferansında kendi mobil reklam ağını duyuracağı öngörülüyor.

Yılın başında deneysel bir reklamcılık sürecine girişen Facebook, bunu tıpkı bir mobil reklam ağı gibi şeklinde tanımlamıştı. Yetkililer ise konunun F8 öncesi beklenen spekülasyonlardan ibaret olduğunu iddia ediyor. 30 Nisan'ı bekleyip, göreceğiz.

Yazan: Erhan Kahraman
SDN - ShiftDelete.Net
Share on Google Plus

About Mobil Reklam

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum:

Yorum Gönder