Emoji ile şifreleme yöntemi geliyor

               Rakam, harf ve sembollerden oluşan şifreleme sistemi çok yakında tarih olabilir. Yeni geliştirilen emoji şifreleme sistemi sayesinde eğlenceli ve güvenli şifreler oluşturulabilecek. 

 

Şifreniz en az 6 karakterden oluşmalı, en az 1 harf içermeli ve özel karakter içermelidir.

Çoğu internet kullanıcısı bir platforma üye olacağı zaman bu uyarı ile karşılaşıyor. Şifrelerin güvenli için olan bu yöntem yine de çoğu zaman hackerların kurbanı olmaktan kurtulamıyor. 
Emoji ile Şifreleme Yöntemi Geliyor
Şifrenizi Emoji ile oluşturun

             İngiliz Intelligent Environments firması hack yolunun önüne geçmek için ilginç bir şifreleme sistemini duyurdu. Firmanın geliştirmiş olduğu sistem ile emoji kullanarak şifreleme yapmak mümkün. 44 farklı emojiden 4 tanesini seçerek kullanılan Emoji Passcode sistemi 15-25 yaş arasındaki gençleri hedef alıyor.

Emoji Passcode ile 3 milyon 498 bin 308 farklı kombinasyonlar ile şifre oluşturulabileceğinin altı çiziliyor.
Intelligent Environments’in yöneticisi David Webbe bu sistemin patentini almadıklarını bankaların diledikleri zaman Emoji Passcode sistemini kullanabileceklerini dile getirdi.

Emoji Passcode sisteminin klasikleşmiş rakam, harf ve sembollerden oluşan şifreleme yönteminden daha güvenli olmayacağını düşünenlerin sayısı çok fazla. Bakalım bu sistem geliştirilip klasik yöntemin yerini alabilecek mi?

Haber Kaynağım : 
http://shiftdelete.net/
Share on Google Plus

About Mobil Reklam

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum:

Yorum Gönder