Dropbox tasarımını yeniledi


Dropbox tasarımını yeniledi
               En popüler bulut servislerinden Dropbox mobil uygulamasını tepeden tırnağa yeniledi. İşte Dropbox 3.0 uygulamasıyla gelen Materyal Tasarım güncellemesinin detayları.Google önceki yıl Google I/O’da Android 5.0 Lollipop ile birlikte Materyal Tasarım adını verdiği yeni bir tasarım anlayışına geçtiğini duyurmuştu. Üstelik kendi platformunda çalışan diğer uygulamalar için de benzer tasarım çizgilerini yakalamak adına bir dizi rehber ve kılavuz yayınlamıştı. 

Gölgelendirme içermeyen düz renkler, kayan bir aksiyon tuşu gibi bileşenlerden oluşan Materyal Tasarım vagonuna nihayet Dropbox da bindi. Android uygulamasını v3.0 sürüme yükselten Dropbox, nihayet Google’ın tasarım dilini benimsedi. Yeni güncellemenin en önemli noktası kuşkusuz bu köklü tasarım değişikliği oldu. 
15-06/23/dropbox-30.png
                Çok daha temiz ve kolay kullanılır bir arayüze geçen Dropbox, göz yormayan renkleri ve çizgileriyle uygulama içinde çeşitli menüler arasında gezmeyi de oldukça kolaylaştırıyor.

Kayan aksiyon çubuğu sayesinde yeni bir belge eklemeyi tek dokunuşa indirgeyen uygulamada bir diğer Dropbox uygulaması olan Carousel’den görsel yüklemek ya da doğrudan çekim yapmak da bir hayli basitleşmiş durumda. 

Birkaç hafta önce beta olarak geliştiricilere sunulan Dropbox 3.0 güncellemesi, son ayarlamaların ardından Google Play mağazası üzerinden tüm kullanıcılara kademeli olarak sunulmaya başladı.
Share on Google Plus

About Mobil Reklam

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum:

Yorum Gönder