Cloak ile saklanın

Cloak ile Saklanın 
                  Foursquare gibi konum bazlı sosyal ağlar, görmek istediğiniz arkadaşlarınızın nerede olduğunu bilmek için oldukça kullanışlı. Peki ya görünmek istemiyorsanız? Cloak'a güvenin.

Sosyal ağlar hayatımıza girdi gireli yaşantımızı internete taşıdık, sosyalleştik. Peki ya "anti-sosyal" ağlar olsaydı? İnsanlararı "beğenmek" yerine "beğenmeseydik"? Paylaştığımız bir şarkıyı 4 kişi "beğenmeseydi"?

Peki Foursquare'de arkadaşlarımızın nerede olduğunu görüp "Aa, çok yakınmışız, buluşalım mı?" demek yerine "Umarım karşılaşmayız." diye düşünüyorsak? İşte o zaman Cloak devreye giriyor.
              Cloak, kendine "hayatın gizli penceresi" diyor. Böyle demesinin sebebi ise hepimizin aşina olduğu, tüm popüler internet tarayıcılarında bulunan "gizli gezinti" pencerelerine olan benzerliği. 

Peki siz hayatta gizli gezinmek isteyenlerden misiniz?

Belki bazı arkadaşlarınızla aranız bozuk, belki de yalnızca kimseyi görmek istemiyorsunuz. Çözüm basit: karşılaşmak istemediğiniz kişileri Cloak'a söyleyin, uygulama o kişilerin Instagram ve Foursquare akışlarından konum verisi toplayarak kişileri bir haritada göstersin. 

Bir sonraki adım ise basit: onlardan uzak durmak!

Cloak'ın en güzel yanı ise ücretsiz olması! Ancak eksi bir yönü de yok değil: Şimdilik sadece iOS kullanıcıları için kullanıma sunuluyor. Cloak'a buradan sahip olabilirsiniz.

Yazan: Ahmet Yılmaz Vural
SDN - ShiftDelete.Net
Share on Google Plus

About Mobil Reklam

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum:

Yorum Gönder