Bing, müzik videoları için özelleşiyor!

Bing, Müzik Videoları için Özelleşiyor!

                 Microsoft' un arama motoru Bing, arama sonuçlarını müzik videoları için özel sonuçlar ve ara yüzler ile göstermeye başladı!

Başta Youtube olmak üzere birçok video servisi bulunmakta. Günümüzde de video takibi sayısı zirvelere kadar uzanır hale geldi. Durumun böyle olması da arama motorlarının, videolar için özel ilgi göstermesine neden oluyor.

Bu yaklaşımlardan ilki Microsoft’un geliştirdiği Bing servisinden geldi. Artık Bing üzerinden yapılan aramalarda kullanıcılar özel bir ara yüz ile karşılaşacak. Bu ara yüz üzerinden ise arattıkları kelimelere özgü videoları bulabilecekler.

Diğer yandan Bing, sadece görsellik noktasında yenilik getirmemiş. Özellikle müzik konusunda herhangi bir sanatçının veya grubun adını aratmakla, ilgili albüm videolarını çıkartıyor.
15-06/23/untitled-5.jpg

Bing, sadece müzik ile sınırlı kalmamış!

                    Öte yandan bu sonuçlar sadece müzik konusu ile de sınırlı değil. Örneğin shiftdelete.net şeklinde yapılan bir Bing aramasında, video ara yüzü ile SDN’ in Youtube videolarını bulmak mümkün oluyor.

Birçok kullanıcı için arama motor kategorisinin tekeli olarak görülen Google, rakipleriyle zorlu yarışlara gireceğe benziyor. Zira Bing ve Yandex gibi başlıca rakipleri, kullanıcıların dikkatini çekmek için yoğun çaba içerisindeler.

Haber Kaynağım : 
Share on Google Plus

About Mobil Reklam

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum:

Yorum Gönder