Apple gözünü online müziğe çevirdi!

Apple Gözünü Online Müziğe Çevirdi!
                       Apple internetten müzik indirmelerinin %80'ine trafik sağlarken bu alanda gerileme yaşandığından dolayı gözünü online müzik dinleme servislerine çevirdi. 

Apple, iTunes ile internetten albüm satın alma pazarının %80 ile %85'ine sahip. Ancak 3,6 milyar dolarlık bu pazar son 1 yıldır %8 oranında geriledi.

Online müzik servislerinden müzik dinleme ise %45 oranında arttı ve gelen bilgilere göre Apple gözünü bu bağlamda en popüler müzik servislerinden birisi olan Spotify'e dikti.
15-06/02/357065-music.jpg
                 Birçok kullanıcının son dönemde "İnternet kotasından yemeyen" müzik servislerine rağbet gösterdiğini görmekteyiz. İnternet dünyasında online müzik sağlayıcı çok fazla şirket bulunuyor ama son dönemde GSM Operatörlerinin servisleri kota dostu kullanımlarıyla ön plana çıkmakta. 

Apple da global pazarda kullanıcıların oldukça dikkatini çeken Online Müzik Dinleme Servislerinden en büyüklerinden birisi olan Spotify'a göz dikti. Apple'a yakın kaynaklardan gelen bilgilere göre Apple bu servisi alacak ve aylık 10 dolar gibi sabit ücretle tüm albümleri dinlenebilir kılacak.

Geçtiğimiz yıl Beats Audio'yu satın alan Apple, Beats Electronics'e ait online müzik servislerinde düzenleme yapmış ve 300 bin kişiden fazla kullanıcıya hizmet vermeye başlamıştı. Anlaşılan %45 oranında büyüyen bu pazardan yine büyük bir dilim almak isteyen Apple çok yakında rekor bir satın almaya imza atabilir.

Yazan: Volkan Manav
SDN - ShiftDelete.Net
Share on Google Plus

About Mobil Reklam

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum:

Yorum Gönder