URL'leri sesle paylaşın!

URL'leri Sesle Paylaşın!

             Google'dan bulunduğunuz ortamdaki diğer bilgisayarlara, paylaşmak istediğiniz web sayfası bağlantılarını sesle aktaran Tone isimli Chrome eklentisi yayınlandı.

 

Google, bulunduğunuz ortamdaki diğer bilgisayarlara paylaşmak istediğiniz web sayfası bağlantılarını kolayca paylaşmanızı sağlayacak bir eklenti duyurdu.

Google'ın araştırma blogunda tanıtılan Tone isimli Chrome eklentisi ile paylaşmak istediğiniz URL için eklenti bir ton belirliyor ve tek bir tuşa basmanızla birlikte o ton çalınmaya başlıyor.

Eklentiye sahip yakınınızdaki diğer bilgisayarlar ise duyduğu sesi yeniden URL'ye çeviriyor ve bunu size bildiriyor. Gelen bildirime tıkladığınızda ise paylaşılan sayfaya kolayca gitmiş oluyorsunuz.

Belirtilenlere göre ilk başta sadece eğlence amaçlı geliştirilen bu eklentiyi kullanmanın hala oldukça eğlenceli olduğunu söyleyelim. Aynı zaman bir o kadarda ilginç olan bu eklenti ile bilgisayarınız adeta bir insan gibi sesleri aktarabilme ve duyabilme becerileri kazanıyor.

Google, Tone eklentisinin daha çok küçük gruplar için paylaşım yapmaya müsait olduğunu kabul ediyor. Ayrıca eklentinin Hangouts üzerinden de çalışabileceği belirtiliyor.

Google Tone eklentisini denemek isteyenler buraya tıklayarak eklentiyi kurabilir.

Yazan: Bekir Can Yumrutepe
SDN - ShiftDelete.Net
Share on Google Plus

About Mobil Reklam

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum:

Yorum Gönder