Twitter'ın yeni arama sonuçları

Twitter'ın Yeni Arama Sonuçları

                 Dünya'nın en büyük sosyal medya platformlarından biri olan Twitter için yeni arayüzü ile daha şık bir arama motoru artık tüm kullanıcılar için hizmete giriyor. Detaylar haberimizde! 

 

Nisan ayından beri çalışmalarını sürdüren Twitter, daha şık ve daha iyi optimize edilmiş bir arama sonuçları arayüzü için çalışıyordu. Sonunda çalışmalarını tamamlayan Twitter bu yeni tasarımı tüm kullanıcıları için aktif hale getiriyor.


Uzun süredir Twitter'ın yaptığı en büyük değişikliklerden biri olan bu yeni arama sonuçları arayüzü, arama motoruna girdiğiniz kelimeyi, en iyi tweetler (top) , resimler, videolar, kullanıcı adı gibi daha birçok bölüm altında arayarak yine bu kategorilere göre önünüze getiriyor.

Görünüşte bu değişiklik çok büyük bir önem arz etmiyor gibi gelse de, Twitter için kolay kullanım diğer her şeyden daha önemli, bu yüzden bu güncelleme teknoloji dünyası için oldukça büyük bir anlam ifade ediyor. 

Üstelik kullanıcılar için de daha hızlı erişim ve en iyi sonuçları yakalamak açısından oldukça başarılı olmuş.

Ayrıca arama yaptıktan sonra, arattığınız kelimelerle ilgili paylaşılan diğer tüm medya öğeleri de haber kaynağınızdaki gibi sayfanın üst kısmına eklenmeye devam ediyor.  

Kısacası uygulama hem tasarım hem de filtreleme - gruplama açısından geliştirilmiş.

Eski :

15-05/18/twitter-eski-hali.png

Yeni :

15-05/18/twitter-yeni-hali.png

Yazan: Betül Erden
SDN - ShiftDelete.Net
Share on Google Plus

About Mobil Reklam

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum:

Yorum Gönder