Twitter 10 milyon hesabı silebilir!

Twitter 10 Milyon Hesabı Silebilir!

             Twitter'ın başı, markalarının uygunsuz içerik paylaşan hesaplarla yan yana görünmesinden hoşnut olmayan reklam verenler ile dertte. 10 milyon hesap silinebilir! 

 

Twitter, hali hazırda dünyanın en büyük sosyal medya sitelerinden birisi. Artık birçok insanın birbiriyle haberleşme dışında, gelişmeleri izleme, haberleri okuma, dünyayı takip etme amacıyla kullandığı Twitter'ın başı, neredeyse her sosyal medya adresinin olduğu gibi, müstehcen içerik paylaşımı yapan hesaplarla dertte. 

 

The Independent'ın haberine göre reklam verenler, Twitter'ı bu hesapları silmesi ve bu tarz konular için daha sıkı tedbirler alması yönünde zorluyor. 15-05/19/twitter.jpg              Bunun en önemli nedeni ise, sosyal medya sitesinin reklam politikası sonucu reklamların bu tarz içeriklerle birlikte görünmesi ve büyük markaların bu durumdan bir hayli rahatsız olması. 

 

Şu an için Twitter'dan bu konuyla alakalı olarak yapılmış bir açıklama yok. Ancak olaya dışarıdan baktığımız zaman, sanki Twitter'ın yaklaşık 10 milyon hesabı silme manasına gelen bu hamleyi yapmaktan başka çaresi yok gibi duruyor. 

 

Bunun sebebi ise kısa süre öncesine kadar sosyal medya devinin reklam gelirleri konusunda ne kadar sıkıntı çektiğini herkesin biliyor olması. Aksi bir hareket tam da her şey yavaş yavaş yoluna girmeye başlamışken, çok mantıklı olmayacaktır. 

 

Yazan: Uğur Tufan 

SDN - ShiftDelete.Net

Share on Google Plus

About Mobil Reklam

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum:

Yorum Gönder