Türkiye'nin 2014 yılı internet istatistikleri

                 Sosyal araştırmalarıyla ün yapan We Are Social, Türkiye'nin internet kullanım detayları hakkındaki yeni raporunu sundu. Bakalım ülkemizin ne kadarı internet kullanıyor? 

 

We Are Social'in belirli aralıklarla hazırladığı raporun yenisinin yayınlanmasıyla, yine oldukça ilginç rakamlar açığa çıktı. Diğer ülkelerin yanı sıra Türkiye'nin de internet kullanımına ilişkin verilerin yer aldığı görsellere bakılacak olunursa, Türkiye'de 35 milyon kişi internet kullanıyor. Yaklaşık olarak ülkenin yüzde 43'üne karşılık gelen internet kullanım oranı, Ocak ayı ile herhangi bir farklılık göstermemekte. Daha önce 36 milyon olan sosyal medya kullanıcısının ise son raporda 38 milyona çıkması, Facebook, Twitter gibi sitelerin Türkiye'de her geçen gün daha fazla önem kazandığının en somut kanıtı.
En çok hangi sosyal ağ kullanılıyor?

Araştırmanın bir diğer ilgi çekici noktası ise Türkiye'deki internet kullanıcılarının %94'ü Facebook, %72 Twitter, %75'i Google+, %34'ü Instagram ve LinkedIn kullanıyor. 

Aktif telefon kullanıcı sayısının 69 milyon, günlük internette geçirilen sürenin ise 4 saat 37 dakika olduğu Türkiye'nin diğer bilgilerini sonraki sayfalardan görebilirsiniz.


Yazan: Utku Utkucu
SDN - ShiftDelete.Net  
Share on Google Plus

About Mobil Reklam

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum:

Yorum Gönder