STATPRESS eklentisi nedir? (WordPress sayaç eklentisi)

MAKALE

STATPRESS eklentisi nedir? ( WordPress Sayaç Eklentisi )
 
                  Günümüze sitelerin çoğu artık hazır kalıp sitelerden oluşturulmaya başlandı. WordPress, joomla gibi vb. bir çok alt yapıyla, güzel bir temada eklenerek siteler hazır hale getirildi.

Herkes oluşturduğu sitelere gelip, gideni, hangi sayfaların ziyaret edildiğini merak eder. Bunun için Wordpress sayaç  eklentisi olan Statpress’i kurmanız yeterlidir. Gelişmiş analizlemesi  ve çok basit ve anlaşır kullanıcı ara yüzü ile tam bir yönetici dostudur.

Hangi sayfalarınız ziyaret edilmiş. Hangi ip’den, hangi tarayıcıdan, hangi saat ve tarihte girilmiş. Site içi hangi kelimeler aranmış. Hangi site üzerinden sitenize gelinmiş.

Google’den hangi kelimeler aranarak sitenize gelinmiş gibi bir çok özelliğe sahiptir. Yapmanız gereken sayaç eklentisi olan Statpress’i kurmak ve sonra bileşenler birinci bileşen alanına Statpres eklentisini eklemek işlem bu kadar basit. Bileşeni eklememizde ki amaç o an sitemizde kaç kişi mevcut, bugün kaç kişi tekil veya çoğul girmiş gibi bir çok ayarı yapabilirsiniz.

Statpress bileşenin içerisine yazmanız gereken bazı kodlar var onları yazdığınız takdirde eklentiniz tam anlamı ile çalışacaktır.

Online Ziyaretçi : %visitorsonline%
Bugün ki Tekil Ziyaretçi :  %visits%
Toplam Tekil : %totalvisits%
Tarayıcı : %browser%

İşletim Sistemi :  %os%

IP Adresi : %ip%

<br> :  Bu tagı kodların arasına koyarsanız bir alt satıra geçmesini sağlar.

Kaynağım :
http://teknopen.net/
Share on Google Plus

About Mobil Reklam

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum:

Yorum Gönder