Samsung hap İişine de girdi!

Samsung Hap İşine de Girdi!
             Samsung'un Sağlık Geliştirme Platformu SAMI, geliştirdiği bir hap ile vücut sıcaklığınızı kontrol altında tutarak sağlık sorunlarının önüne geçmeyi amaçlıyor.

Samsung'un Sağlık Geliştirme Platformu SAMI 2014 yılında geliştirici kitini dağıtıma sunduğundan beri özel ürünlerle karşımıza çıkıyor. Çoğu Samsung destekli ürünlerin ortaya konulduğu bu platform geçtiğimiz yıl SIMBAND ile karşımıza çıkmıştı. 
15-05/28/1-1432813919.jpg
Birçok sensörden oluşan bu band Gear S ve gerekli yazılımla birlikte kullanıcılara sağlık alanında birçok bilgiyi sunabiliyordu. Akıllı saatlerin geleceklerinin ise (bir Apple Watch değilseniz) bu tarz sağlık bilgisi verebilmeleriyle doğru orantıda olacaktır diye düşünmekteyiz.

Yeni gelen bir haberlere göre SAMI platformu "e-Celsius" adını verdiği bir hap ile kullanıcının vücut sıcaklığını ölçebiliyor ve bunu akıllı saatimize ya da telefonumuza gönderebiliyor. 
15-05/28/2.jpg
Hap, her 5 saniyede bir vücut sıcaklığımızı ölçerek bunu bulutta kaydediyor ve ani değişimlerde ve yükselmelerde bunu kullanıcısına bildiriyor. Eşimle oğlumuzun başında ateş nöbeti tutmuş bir baba olarak bu ürünün özellikle çocukların hastalıklarında kullanılabileceğini düşünmekteyim. 

Çocuğunuzu kreşe ya da okula bıraktıktan sonra "acaba ateşi çıktı mı?" diye düşüneceğinize bu hapın birçok sorunun üstesinden geleceğini öngörebiliriz.

Teknolojinin bu tarz yenilikçi buluşlarda kullanılması ise oldukça güzel değil mi?

Yazan: Volkan Manav
SDN - ShiftDelete.Net
Share on Google Plus

About Mobil Reklam

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum:

Yorum Gönder