Nesnelerin interneti için Android geliyor

Nesnelerin İnterneti için Android Geliyor

               Android'i farklı ekosistemlere yayan Google, şimdi de nesnelerin interneti için özel bir Android tabanlı işletim sistemi geliştiriyor. İşte yeni sisteme yönelik ilk bilgiler. Son yıllarda teknoloji dünyasının yönelmeye başladığı nesnelerin internetine, büyük markalar da el atmaya başlıyor.  


Peki, nesnelerin interneti nedir? Nesnelerin interneti nedir?

Nesnelerin interneti, günlük hayatta kullandığımız akıllı olmayan cihazları, çeşitli teknolojik geliştirmeler ile birbirlerine ve internete bağlayan bir proje olarak ifade edilebilir. İlk olarak 1999 yılında ortaya çıkan bu kavram, bugün çok güçlü teknolojiler ile gelişimini sürdürmekte. 

Google'dan nesnelerin interneti için işletim sistemi 

Son olarak yayınlanan bir rapora göre, Google da nesnelerin interneti için Android tabanlı bir işletim sistemi üzerinde çalışıyor.

Paylaşılana göre Google, 32 MB ve üzerinde RAM'e sahip nesnelerin internetine yönelik bir işletim sistemi geliştiriyor. Bu sistem, buzdolabından, kahve makinesine, ya da akıllı bardağa kadar pek çok üründe yer alacak.

Rapora göre işletim sistemini, Google'ın Android tarafındaki çalışanları geliştiriyor. Bu da sistemin Android tabanlı olabileceğini gösteriyor. 

Google I/O 2015 ile duyurulabilir 

Şimdilik daha fazla detayı bilinmeyen sistemin, Google I/O 2015 konferansında duyurulabileceği ve yıl sonuna doğru kullanıma sunulabileceği tahmin ediliyor. Bakalım, söylenenler gerçek olacak mı?

Yazan: Caner Sönmez
SDN - ShiftDelete.Net
Share on Google Plus

About Mobil Reklam

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum:

Yorum Gönder