Masaüstünde reklam çıkıyor ne yapmalıyım

teknopen19
               Arkadaşlar bu yazımda sizlere bir baş belası olan masaüstünde herhangi bir internet tarayıcısını açık olmamasına rağmen masaüstünde gözüken reklamları nasıl engelleriz ve kurtuluruz bundan bahsedeceğim.

Zamanında benim de başıma çokça geldiğinden bu konu hakkında tecrübeli sayılırım. Bu tarz zararlı yazılımların bilgisayarınıza bulaşmasının sebebi bazen kurmak istediğiniz tarayıcının içeresine yerleştiren yazılımlar yüzden karşılaştığımız durumlardır.

Kurulumu okumadan ileri ileri dediğimizde bu yazılımlarda kurulsun mu seçeneğini kaldırmadan devam ettiği için bu zararlı yazılımları genellikle kendi elimizle bilgisayarımıza yüklüyoruz. Bu konuya oldukça dikkat etmemiz gerekiyor. Peki bilgisayarımıza bu yazılım bulaştığında ne yapacağız. 
Birçok forum sitesinden yaptığım araştırmalar doğrultunda kayıt defteri gibi karmaşık işlemleri gerçekleştirmemi isteyen komutlar yerine çok kolay ve hiçbir emek harcamadan bu illetten nasıl kurtulabileceğiniz çözümünü buldum.

Bunun için Malwarebytes Anti virüs programını kullanabilirsiniz. Yapacağınız tek şey bu yazılımı kurmak ve bilgisayarınızı taramasına izin vermek o sizin için bu tür zararlı tarayıcı yazılımları bulacak ve silecektir. Kolay gelsin.

Haber Kaynağım : 
Share on Google Plus

About Mobil Reklam

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum:

Yorum Gönder