İnternet bankacılığında şifre tuzaklarına dikkat !!!

teknopen5
                İnternetin evimize ve telefonlarla birlikte cebimize girmesiyle birlikte internet üzerinden yapılan online alışveriş internet bankacılığı ve bir çok alanda mobil bankacılığın kullanımı her geçen gün artmakta. 

Tabi bu artımı gören kötü niyetli insanlarda bu durumu kendi lehlerine çevirip insanları zor duruma düşürmek adına birçok yöntem geliştirmeye çalışıyorlar ve tabi geliştirebiliyorlar da. Uzun zaman uğraşlarla biriktirdiğiniz paranız veya daha başka sizin için büyük bir önem taşıyan bilgileriniz şifrelerinizin çalınması suretiyle ele geçiriliyor.

Bu bazen bir e-posta bazen telefonunuza gelen bir mesaj ya da internetten çekiliş kazandınız gibi söylemlerle insanların kandırılması sonucu ortaya çıkıyor. Telefonunuza gelen mesajlarda yok şu kadar para kazandınız gibi mesajların gelmesi ya da eposta adresinize gönderen bir mail ile çalıştığınız bankanın ara yüzünü kullanarak sizden hesap bilgilerinizin yenilenmesi gerektiğini söyleyen tarzda epostalara kesinlikle cevap vermeyin ve hesap bilgilerinizi göndermeyin.

Unutmayın ki hiçbir banka sizin hesap bilgilerinizi doğrulamak ve ya güncellemek adına size e-posta mesaj vb. yöntemleri kullanmaz. Bu gibi durumlar da uyanık davranmayı kesinlikle unutmayın. Hesap bilgilerinizin sadece bu gibi yollarla veya bilgilerinizin yakınlarınızla paylaştığınızda elinizden kaybolabileceği ihtimalini unutmayarak hiç kimseye hesap bilgilerinizi vermeyin.
Share on Google Plus

About Mobil Reklam

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum:

Yorum Gönder