Google'dan ürkütücü çok akıllı oyuncaklar!

Google'dan Ürkütücü Akıllı Oyuncaklar!

                 Google, şu günlerde kullanımı ürkütücü sonuçlar doğurabilecek akıllı oyuncak ayılar ve benzeri ürünler üzerinde çalışıyor. Akıllı oyuncaklar evinizi kontrol de edebilecek.


Google bir kez daha çılgın bir projenin peşinde. Gelen raporlara göre şirket pek de akla gelmeyecek bir işe imza atmak için yola koyulmuş. 

Ünlü ismin hedefi ise işlevsel olarak faydalı ancak mantık itibariyle ürkütücü bir ürün ortaya çıkartmak. Kısacası Google'ın yeni patenti şimdiye dek örneğine rastlanılmamış bir akıllı oyuncak üretmek.


Sevimli bir oyuncak ayı üretmek isteyen firma, ona yapay zekanın nimetlerini sunmayacak olsa da, küçükleri ve hatta bazı hareketleriyle büyükleri de ürkütebilecek yetenekler bahşedecek.15-05/26/google-oyuncak-patenti.jpg
            Akıllı tavşan, ayı ve benzeri oyuncaklar kısıtlı da olsa hareket edebilecek, tepki verecek ve evdeki önemli cihazları kontrol edebilecek. Sunucu ağı üzerinden daimi olarak bilgi alışverişi de yapacak akıllı oyuncaklar, evlerdeki televizyon, DVD ve Blu-ray oynatıcılar ve hatta termostatların kontrolünü sağlayabilecek.

Şirketin ilk patenti 2012 yılında aldığı söylenirken, üzerinde çalışılan projenin oldukça geliştiği de belirtiliyor. Fikir her ne kadar orijinal olursa olsun, evin belli kısımlarını kontrol edebilen oyuncak bir ayının varlığı akıllara korku filmlerini getiriyor.

Yazan: Burçin Aygün
SDN - ShiftDelete.Net
Share on Google Plus

About Mobil Reklam

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum:

Yorum Gönder